Sokół przegrywa z Rosiem (wideo)

Dodano: 30 stycznia 2023 10:03, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Domowa porażka w 19. kolejce rozgrywek II Ligi.

W ramach 19. kolejki rozgrywek II Ligi mężczyzn OKK Sokół przyjął na swojej hali klub TSK Roś Pisz. Goście od początku narzucili swój styl gry, Sokół w pierwszej kwarcie zdołał rzucić jedynie 6 punktów, gdzie gracze Rosia zdobyli ich 20. W drugiej kwarcie ostrowscy koszykarze zaprezentowali się dużo lepiej. "Sokoły" próbowały odrabiać straty w kolejnych minutach, jednak brakowało im skuteczności. Mimo tego, zmniejszyli dystans do 12 punktów, kończąc drugą kwartę wynikiem 25:37. Trzecia kwarta to znowu wyraźna przewaga piskich koszykarzy, trenowani przez Romana Skrzecza rozegrali kwartę podobną do pierwszej - grając pewnie w obronie, przechodząc szybko do ataków i celnie rzucając. W tym momencie mecz był rozstrzygnięty. Czwarta kwarta to powrót Sokoła do gry, jednak było już za późno, by wygrać mecz.

Wśród koszykarzy Marka Łodygi najlepiej punktował Adam Lisewski - 15. Kolejni to Krystian Okrutny - 13 oraz Mateusz Zozuń - 9.

Najlepiej punktującym koszykarzem gości był Mateusz Kazimierczuk, który przez trzy sezony (w latach 2018-2021) reprezentował barwy Sokoła. Zdobył 18 punktów. Kolejni to Patryk Andruk - 13 pkt oraz Jan Świtaj - 11 pkt.

Sokół Ostrów Mazowiecka 55:79 Roś Pisz
(6:20) (19:17) (11:27) (19:15)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Po świetnym meczu - Sokół wygrywa w Warszawie (wideo)

23 stycznia 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ostrowscy koszykarze z kolejnym udanym wyjazdem do stolicy. O zwycięstwie przesądziła dogrywka.