Piłkarki Ostrovii z porażką, jednak napsuły krwi liderkom (zdjęcia)

Dodano: 24 kwietnia 2023 16:11, Autor: Kacper Jaworowski

Na stadion w Ostrowi Mazowieckiej przyjechały liderki tabeli IV ligi. Piłkarki Michała Kacprzaka pokazały na co je stać, a kibice zobaczyli świetne widowisko.
W niedzielę, 23 kwietnia 2023 o godz. 11:00, na Stadionie Miejskim MOSiR rozegrał się pojedynek między kobiecą drużyną Ostrovii, a Diamentami Warszawa. Przyjezdna drużyna prowadziła w tabeli, jednak to od meczu z "żółto-zielonymi" zależało czy ten stan ulegnie zmianie.

Nie minęło jeszcze 15. minut, a kibice już mogli zobaczyć piłkę w siatce. Niestety dla naszych pań, jako pierwsza strzelanie rozpoczęła Martyna Sokołowska, pokonując bramkarkę Ostrovii. "Żółto-zielone" nie zamierzały jednak sprawić, żeby warszawiankom było tak łatwo. Konsekwentnie realizowały założenia oraz dochodziły do sytuacji. Pod koniec pierwszej połowy Natalia Komor wychodziła na pozycję i pokazywała gdzie chce dostać piłkę. Tak też się stało, a atakująca nie zmarnowała takiej okazji i pewnie umieściła piłkę w siatce. Obie drużyny schodziły do szatni z bramką na koncie.

Podopieczne Michała Kacprzaka na drugą połowę wyszły bardzo zmotywowane. Przyjezdne okazały się drużyną "do ugryzienia", niestety dość szybko zdobyły bramkę po uderzeniu z rzutu rożnego. Piłkę w siatce umieściła Klaudia Szymańska. Bramka nieco podłamała nasze dziewczyny, jednak sprawy w swoje nogi wzięła Natalia Komor, która po indywidualnej akcji pokonała bramkarkę Diamentów. Ponowny remis rozsierdził warszawianki, które zaczęły szturmować bramkę gospodyń. Wskutek tego pojawiły się drobne błędy, a jeden z nich wykorzystała Anna Warelis-Pawłowska, po której strzale piłka odbiła się rykoszetem, co zmyliło Amelię Pełszyńską i Diamenty po raz trzeci wyszły na prowadzenie. Zbliżał się koniec meczu, sędzia doliczył 5. minut, a trener przyjezdnych urywał cenny czas, dokonując hurtowych zmian. Trzeci raz spróbowała Natalia Komor, pięknym, mocnym i mierzonym strzałem zza pola karnego. Bramkarka Diamentów nawet nie próbowała interweniować, a jedynie odprowadzała piłkę wzrokiem. Ta decyzja mogłaby być jedną z jej najgorszych w meczu, gdyby zawodniczce Ostrovii nie zabrakło nieco szczęścia. Niestety piłka zakończyła swój lot na poprzeczce.

Po emocjonującym meczu, ostrowskie piłkarki notują pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. "Żółto-zielone" pauzują w następnej kolejce, a kolejny mecz rozegrają za 3 tygodnie, 13 maja 2023, z AZS UW II Warszawa. Diamenty zmierzą się po majówce w emocjonującym pojedynku na szczycie, z Vulcanem Wólka Mlądzka.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:3 Diamenty Warszawa
N. Komor 2 - M. Sokołowska, K. Szymańska, A. Warelis-Pawłowska

Po wyjazdowym zwycięstwie w powiatowych derbach, GKS Andrzejewo wraca na własne boisko po półrocznej przerwie. Rywalem był sąsiadujący w tabeli Orz.

Ostrovia w końcu zwycięska!

23 kwietnia 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Do sześciu razy sztuka! Piłkarze Roberta Wilczewskiego w końcu dopisują do swojego konta trzy punkty.

Ostrowskie piłkarki z trzecią wygraną na wiosnę

15 kwietnia 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Zawodniczki Michała Kacprzaka utrzymują wysoką formę w rundzie rewanżowej. Na trzy mecze zanotowały trzy zwycięstwa, tym razem z Mazovią Grodzisk Mazowiecki.