Ostrovia przegrywa u siebie. Awans rozstrzygnie się w ostatniej kolejce!

Dodano: 12 czerwca 2023 12:03, Autor: Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ostatni domowy mecz "żółto-zielonych" kończy się porażką 0:2. Rywale Ostrovii w przyszłej, ostatniej kolejce, mogą wywalczyć awans lub zostać z niczym.
Do emocjonującego pojedynku doszło na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej. W ramach 29. kolejki, Ostrovia zmierzyła się z wiceliderem tabeli, Rzekunianką Rzekuń. Pozycja Ostrovii, niezależnie od wyniku, była niezagrożona. Co innego z gośćmi, w przypadku porażki mogli nie mieć już szans na mistrzostwo.

Zawodnicy Roberta Wilczewskiego oczywiście chcieli popsuć plany Rzekuniance. Mecz był bardzo zacięty, obie strony nie odstawiały nóg. Mimo chęci obu klubów, do przerwy nie padła żadna bramka. Po przewie obraz gry nie zmienił się zbytnio. Dużo kontrowersji wzbudziła decyzja sędziego o rzucie karnym z 61. minuty. Niestety dla Ostrovii, Aleksander Dmochowski nie zmarnował tej szansy i wyprowadził Rzekuniankę na prowadzenie. Wynik, pod koniec meczu, ustalił Konrad Sobotka.

Ostrovia przegrywa ostatni mecz na swoim boisku i jest pewna 6. lokaty na koniec sezonu. Następny mecz rozegra na wyjeździe, w sobotę, 17 czerwca 2023 o godz. 10:30, z zajmującą 14. miejsce Wkrą Radzanów. Tego samego dnia, o godz. 17:00, Rzekuniankę czeka najważniejszy mecz w sezonie. W spotkaniu na szczycie spotkają się wicelider i lider tabeli, walcząc w bezpośrednim spotkaniu o mistrzostwo ligi okręgowej. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Wkry Bieżuń. Jeśli Rzekunianka chce awansować, musi wysoko wygrać i najlepiej nie stracić bramki.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:2 Rzekunianka Rzekuń
A. Dmochowski (k) 61', K. Sobotka 90'

Źródło zdjęcia: Pixabay/Brokerx

Piłkarze Roberta Wilczewskiego wygrali hokejowym wręcz wynikiem 5:2. Hat tricka na koncie zapisuje Damian Płotczyk, jedną z bramek zdobywając z własnej połowy!

Jak trwoga to do kapitana. Ostrovia wygrywa z Mazurem

29 maja 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Mecz na papierze wyglądał na taki "o pietruszkę". Oba kluby nie mogą spaść z ligi i nie mają szans na mistrzostwo. W rzeczywistości kibice oglądali bardzo poważny pojedynek