Pełne kibiców i emocji spotkanie na ostrowskim stadionie. Ostrovia z porażką w końcówce

Dodano: 26 września 2023 20:08, Autor: Kacper Jaworowski

Ostrovia przegrywała od 8. minuty. Piłkarzom Wilczewskiego udało się wyrównać i od 73. minuty grać w przewadze. Goście pokazali jednak czemu są tak wysoko w tabeli.
Mecz między Ostrovią Ostrów Mazowiecka a Opią Opinogóra spotkał się z dużym zainteresowaniem, mimo ponurej pogody. Na stadion przybyło wielu kibiców obu drużyn, wyposażonych niczym w Ekstraklasie - były megafony, szaliki i trąbki. Pierwszy gwizdek wybrzmiał o godz. 16:30.

Piłkarze obu klubów od początku chcieli pokazać, kto będzie górą w spotkaniu. Nie zabrakło ostrej walki. Jako pierwsi uderzyli goście, gdy po szybkim kontrataku piłkę w siatce umieścił Sebastian Tabaka w 8. minucie. Podopieczni Roberta Wilczewskiego nie chcąć znów nadziać się na kontrę, próbowali "ukuć" gości ze stałych fragmentów. Do połowy wynik się nie zmienił. Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla Ostrovii. W 56. minucie sędzia wskazał na "wapno", a karnego na gola zamienił niezawodny Piotr Zacheja. Od 73. minuty, po dwóch żółtych kartkach dla Szymona Janakakosa, gospodarze grali w przewadze. Mimo okoliczności, przyjezdni pokazali charakter i zanotowali świetną końcówkę. Na 6 minut przed końcem bramkę po strzale z dystansu zdobył Adrian Kaczorek. Następnie Kaczorek w 90. minucie wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie wykorzystał sytuację, ustalając wynik meczu na 1:3.

W następnej kolejce Ostrovia zagra z ULKS-em Ołdaki na wyjeździe. ULKS sąsiaduje z "żółto-zielonymi" w tabeli - jest siódmy, z dorobkiem 10 punktów w siedmiu meczach. To całkiem niezły wynik, ponieważ klub z Ołdaków to beniaminek ligi okręgowej. Mecz odbędzie się w niedzielę, 1 października 2023 o godz. 14:00.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:3 Opia Opinogóra
P. Zacheja 56' - S. Tabaka 8', A. Kaczorek 84', 90'

Źródło zdjęcia: Opia Opinogóra

Piłkarze z Małkini Górnej zmierzyli się z wyżej notowanym rywalem i wyszli z pojedynku zwycięsko. Teraz w ich głowach jest tylko półfinał Okręgowego Pucharu Polski.

Ostrovia popłynęła w Narwi

15 września 2023, Kacper Jaworowski

W środę 13 września rozgrywano IV rundę Pucharu Polski okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego. Mecz rozgrywany na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej skończył się wysoką porażką gospodarzy.

Ostrowianki rozpoczęły sezon od porażki

14 września 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Kobiecą drużynę Ostrovii opuściły trzy piłkarki. Z przebudowaną kadrą oraz niedużą ilością treningów, zawodniczki Michała Kacprzaka przystąpiły do rywalizacji z rezerwami Sportowej Czwórki Radom.