Wąsewianie złapali formę. Trudny rywal pokonany

Dodano: 31 października 2023 06:07, Autor: KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Zespół prowadzony przez Leszka Skrzecza pokonał rezerwy Narwi Ostrołęka. To świetny wynik, bo ostrołęczanie w ostatnich 6 kolejkach odnieśli 5 zwycięstw.
Niedzielne popołudnie przyniosło piłkarskie emocje na stadionie w Wąsewie. Gospodarze podjęli rozpędzoną drużynę Narwi II Ostrołęka. Goście wygrali 5 z ostatnich 6 meczów, przy bilansie bramkowym 23:6. Natomiast gospodarze słabo rozpoczęli rozgrywki po spadku i wielu zmianach w składzie. Na papierze to ostrołęczanie byli murowanymi faworytami.

Do pierwszego zaskoczenia doszło przed meczem. Trener drugiej Narwi, Łukasz Bałazy, przebywa w szpitalu, więc rezerwy poprowadził szkoleniowiec pierwszej drużyny, Marcin Gałązka. To właśnie goście mieli więcej sytuacji, jednak nie były na tyle groźne, by sprawiły problemy bramkarzowi i obrońcom wąsewian. Pierwsza groźna sytuacja to 30. minuta meczu i uderzenie głową, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła zawodnika Narwi. Refleksem popisał się jednak bramkarz KS-u i na tablicy wyników nadal widniało 0:0. Sytuacja zmotywowała przyjezdnych do dalszych prób, jednak do przerwy nic nie "wpadło" do siatki. Pod koniec pierwszej połowy, gospodarze spróbowali najprostszego rozwiązania - długiej piłki na napastnika. Obrońcy Narwi II nie spodziewali się długiej piłki i nie poradzili sobie z wybiciem, tak futbolówka trafiła pod nogi Dawida Kośnika. Ten uderzył z pierwszej piłki i pięknym strzałem tuż przy słupku, wyprowadził wąsewian na prowadzenie. Do przerwy wynik nie zmienił się.

Druga połowa to zdecydowane prowadzenie gry przez przyjezdnych. Niestety dla nich, gospodarze byli na to przygotowani i nie popełniali większych błędów w obronie. Druga Narew nie grzeszyła skutecznością. Ponadto w 75. minucie piłkarz ostrołęczan zagrał piłkę ręką tuż przed własnym polem karnym, a do wolnego podszedł Stanisław Peredystyj. Ukrainiec nie mógł zmarnować takiej okazji i sprytnym strzałem pod murem podwyższył wynik na 2:0. Ostrołęczanie nadal próbowali szczęścia, jednak pomimo sporej ilości sytuacji ostatecznie punkty zostają w Wąsewie.

Kolejny mecz KS-u Wąsewo to wyjazdowe spotkanie z KS-em Pniewo. Mecz 12. kolejki zostanie rozegrany 5 listopada 2023 o godz. 15:00. Pniewanie zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z GUKS-em Krasnosielc, wynikiem 2:0.

KS Wąsewo 2:0 Narew II Ostrołęka
D. Kośnik, S. Peredystyj

Zdjęcie poglądowe. Źródło: KS Wąsewo

Drużyna "Koperniczka" w turnieju piłki nożnej zakończyła rundę jesienną na pierwszym miejscu (zdjęcia)

30 października 2023, LO Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Turniej piłki nożnej chłopców w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży.

Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej ciąg dalszy. W piłkę nożną najlepsze dziewczęta z Broku (zdjęcia)

6 października 2023, MOSiR Ostrów Mazowiecka, ZPPO Brok, red. Kacper Jaworowski

Przedstawicielki szkoły z Broku zajęły pierwsze miejsce i będą reprezentować powiat ostrowski na zawodach międzypowiatowych. We wszystkich meczach straciły tylko jedną bramkę.

Najpierw Iskra, potem Zorza. Podział punktów w meczu

28 września 2023, Kacper Jaworowski

Chociaż w całym meczu to Zorza była lepszą drużyną, zarębianie wykorzystali nadarzające się okazje i gospodarze musieli gonić wynik.