Byki Wołomin wysoko pokonują ostrowskiego Sokoła (wideo)

Dodano: 4 grudnia 2023 07:47, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Niezwykłe starcie dwóch "zwierzęcych" drużyn - Sokoła Ostrów Mazowiecka i Byków Wołomin - ostatecznie zakończone wysokim zwycięstwem gości. Mimo braku szczęścia oraz doświadczenia, młodzi koszykarze Sokoła nie rezygnują z dążenia do poprawy.
13. kolejka 2. Ligi mężczyzn gr. B za nami. Na swoim terenie OKK Sokół przyjął Byki Wołomin.

Od samego początku goście wykazali się dominacją. Ich przewaga fizyczna była zauważalna, zwłaszcza pod koszami, co przełożyło się na przewagę w zbiórkach i punktach zdobywanych z drugiej szansy. Trójki, którymi bombardowali obronę Sokoła, stanowiły znaczący dorobek punktowy - aż 14 na 40% skuteczności to wynik, który nie pozostawił wątpliwości co do umiejętności rzutowych Byków.

Mimo tego, przez większość czasu pierwszej kwarty, to Sokół był na prowadzeniu - co prawda nieznacznym, ale prowadzeniu. Wyraźna przewaga gości zaznaczyła się w drugiej kwarcie, a od jej połowy Byki dynamicznie odjechały "Sokołom"

Podopieczni Marka Łodygi robili co mogli, jednak brakowało im kluczowych graczy, a młodemu składowi doświadczenia, szczególnie w kluczowych momentach, co znacznie wpłynęło na przebieg spotkania. Wszystko przełożyło się na brak pomysłu na grę.

Ostatecznie wynik koszykarskiego meczu to wysoka przegrana 64:96. Interesującym aspektem spotkania był występ czterech graczy w składzie Byków, którzy kiedyś reprezentowali barwy Sokoła, a byli to: Jakub Brandys, Cimafiej Bystrou, Sebastian Gąsiorowski i Krystian Okrutny.

Nie do zatrzymania był Krzysztof Szemieta z drużyny Byków, zdobywając aż 30 punktów, w tym 8 trójek. Drugim najlepiej punktującym był Piotr Wójcik, któremu udało się podwyższyć wynik Byków o 15 pkt oraz Paweł Zalewski i Sebastian Gąsiorowski, którzy zanotowali po 10 pkt.

W drużynie Sokoła najlepiej punktowali: Dominik Groth - 12 pkt, Jan Tomaszewski - 11 pkt oraz Jakub Zabłocki - 9 pkt.

Okazja do lepszej zdobyczy punktowej już 9 grudnia 2023, gdy Sokół uda się do stolicy, gdzie na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie zmierzy się z Energą Basket Warszawa. Początek meczu o godz. 17:00.

Sokół Ostrów Mazowiecka 64:96 Byki Wołomin
(18:19) (11:33) (16:23) (19:21)

Determinacja to zbyt mało. Sokół przegrał z Lublinianką (wideo)

27 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Chociaż to koszykarze Lublinianki byli faworytami spotkania, Sokół toczył wyrównaną walkę przez większość meczu. Mimo to, kiepska druga kwarta nie pozwoliła na pokonanie rywali.

Nieudany wyjazd do Pruszkowa, chociaż Sokół walczył dzielnie (wideo)

21 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, Sokół Ostrów Mazowiecka stawił czoło Zniczowi Basket Pruszków, pokazując determinację i zaangażowanie, mimo wąskiego i młodego składu.

Zacięty i pełen emocji pojedynek na parkiecie. Sokół przegrał z Isetią po dogrywce (wideo)

17 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W rozegranym w środku tygodnia spotkaniu, ostrowski Sokół zmierzył się z Isetią Białołęka Warszawa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było dogrywki. Ostatecznie podopieczni Marka Łodygi zakończyli mecz porażką 96:102.