Okrojony skład nie pomógł. Żubry zbyt silne na Sokoła (zdjęcia, wideo)

Dodano: 1 lutego 2024 08:42, Autor: Kacper Jaworowski

Podopieczni Marka Łodygi w 21. serii zmagań zmierzyli się na wyjeździe z Żubrami Białystok. Podlasianie odnieśli ponad 20-punktowe zwycięstwo.
Sokół wybrał się w podróż do Białegostoku, gdzie zmierzył się z lokalnymi Żubrami. Gospodarze dwie kolejki temu zaliczyli wpadkę, przegrywając na wyjeździe z Isetią Białołęka Warszawa. Za to w poprzedniej kolejce zaskoczyli wszystkich, wygrywając z liderem koszykarskiej II ligi gr. B, Zniczem Pruszków, 74:63.

Ostrowski klub natomiast powrócił na zwycięską ścieżkę w poprzedniej kolejce, po długiej 10-meczowej serii porażek, wygrywając z Legionem Legionowo 85:77. Wszystko wskazywało na to, że gospodarze odniosą łatwe zwycięstwo, ale Sokół miał chrapkę na to, by sprawić niespodziankę.

Niestety, mocno okrojony skład zdecydowanie nie pomógł w tym zadaniu. Sokół grał bez swoich liderów, mając w rezerwie jedynie 4 zawodników, z czego większość stanowili nastolatkowie.

O tym, że to Żubry sięgnęły po zwycięstwo, zdecydowała przede wszystkim świetna dyspozycja białostoczan w pierwszej kwarcie, którą zwyciężyli zdecydowanie 31:17. Pierwszy cios w spotkaniu wyprowadził Karol Obarek, trafiając za 3. "Sokoły" zdołały odpowiedzieć po kilkudziesięciu sekundach, dzięki dwóm celnym rzutom Jakuba Zabłockiego. Nieco później prowadzenie gospodarzy podwyższył Obarek celnym lay upem. Ostrowianie trzymali się dzielnie do wyniku 20:15, gdy na 3 minuty przed końcem kwarty, zaczęli popełniać błędy i faule, które skutkowały zakończeniem kwarty wynikiem 31:17. Druga kwarta tylko umocniła białostoczan. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego nie pozwalali Sokołowi na wiele i wypracowali bezpieczną, ponad 20-punktową przewagę.

Po zmianie stron, Żubry punktowały gorzej, a OKK Sokół gonił rywala. Niestety różnica punktowa była zbyt duża, by "Sokoły" mogły zaskoczyć gospodarzy. Ostatecznie Żubry pokonały u siebie Sokoła 84:65, a najwięcej oczek po stronie Podlasian rzucił Hubert Wyszkowski (24 pkt).

"Dwucyfrówkę" zdobyli także: Mikołaj Styczeń (16 pkt), Tomasz Deja (11 pkt) oraz Karol Obarek (10 pkt). Mecz z dwucyfrowym wynikiem po stronie Sokoła zakończyli: Dominik Groth (15 pkt), Mateusz Zozuń (13 pkt), Tomasz Fic (12 pkt) i Jakub Zabłocki (10 pkt).

W następnej kolejce Sokół podejmie we własnej hali MKS Ochotę Warszawa. Spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę, 7 lutego 2024 o godz. 19:00.

Żubry Białystok 84:65 Sokół Ostrów Mazowiecka
(31:17) (22:14) (17:14) (14:20)

Źródło zdjęcia: FIBA LiveStats

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego pobiegli, aby wesprzeć WOŚP (zdjęcia)

31 stycznia 2024, Morstrowiaki, Ostrów Biega, red. Julia Baranowska

32. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Wydarzeniem towarzyszącym w Ostrowi Mazowieckiej była III edycja biegu "Policz się z cukrzycą".

Znamy grupy turniejowe na MOSiR Cup 2024

26 stycznia 2024, MOSiR Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Odbyło się losowanie drużyn piłkarskich, które zagrają na MOSiR Cup 2024.

Trzy zwycięskie kwarty to za mało na Księżaka (wideo)

8 stycznia 2024, Kacper Jaworowski

Ostrowski Sokół ponownie zmierzył się z drużyną z Łowicza. Mimo wygrania aż trzech kwart, koszykarze Marka Łodygi schodzili z parkietu jako przegrani.