Martyna Krawczyńska z Nura została halową mistrzynią Polski U-23 (zdjęcia)

Dodano: 18 lutego 2024 07:08, Autor: Kacper Jaworowski

W Toruniu trwają PLZA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród sportowców jest reprezentantka naszego powiatu, Martyna Krawczyńska z Nura. Biegaczka została halową mistrzynią Polski U-23 w biegu na 1500 metrów.
Za nami pierwszy dzień 68. PLZA Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu. Jedną z zawodniczek jest pochodząca z Nura, a trenująca na co dzień w KS Prefbet-Sonarol Łomża, Martyna Krawczyńska, która zdobyła wczoraj złoto w biegu na 1500 metrów w kategorii do lat 23.

Podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego, wystartowała w biegu finałowym kobiet w sobotę, 17 lutego 2024 o godz. 19:44. W klasyfikacji ogólnej zajęła 4. miejsce, ale przed nią znalazły się doświadczone zawodniczki - Martyna Galant, Weronika Lizakowska i Aleksandra Płocińska. W swojej kategorii wiekowej Krawczyńska walczyła o wygraną z Pauliną Stempniak, którą ostatecznie pokonała o 39 sekund. Trzecie miejsce w kategorii do lat 23. wywalczyła Maja Peryt z czasem 4:33,71.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, pod linkiem: hmps.domtel-sport.pl. Zapis transmisji z zawodów można obejrzeć na stronie TVP Sport, pod tym linkiem. Bieg kobiet na 1500 metrów, rozpoczyna się w 1:25:10.

Dzisiaj, 18 lutego 2024, nurska biegaczka powalczy w biegu na 3000 metrów. Transmisja na antenie TVP Sport. Bieg rozpocznie się około godz. 20:20.

Warto dodać, że Martyna Krawczyńska w ubiegłym tygodniu brała udział w zawodach kontrolnych PZLA w Spale, gdzie spisała się rewelacyjnie. Zwyciężyła w swojej serii na 800 m uzyskując czas 2:06,33, co było trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki, jaki w hali na takim dystansie osiągnęła zawodniczka w jej wieku. Szybciej od nurskiej biegaczki pobiegły jedynie Aleksandra Dereń oraz Sofia Ennaoui. Wynik był najlepszym rezultatem w kategorii U-23 w Polsce w tym sezonie.

Ponadto, w dniu rozpoczęcia 68. PZLA Mistrzostw Polski, czyli 17 lutego 2024, 19-latka została nagrodzona Łomżyńskim Laurem Sportowym, nagrodą prezydenta Łomży za wyniki osób lub zespołów reprezentujących kluby mające swoje siedziby w Łomży, w kategorii sportowiec.

Źródło zdjęć: KS Prefbet-Sonarol Łomża/Andrzej Korytkowski

Martyna Krawczyńska zdobywa wicemistrzostwo Polski i jedzie na mistrzostwa Europy (zdjęcia)

29 listopada 2023, Kacper Jaworowski

95. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych zostały rozegrane w Drzonkowie, części miasta Zielona Górna, znanej z pięcioboju nowoczesnego. Na 5-kilometrowej trasie w walce o medale do końca liczyły się: Krawczyńska, Napiórkowska i Wąsik. Ostatecznie pochodząca z Nura biegaczka zajęła 2. miejsce, zostając wicemistrzynią Polski i kwalifikując się do mistrzostw Europy.

Sezon na bieżni się kończy, a Krawczyńska dopisuje 43 życiowy rekord

19 września 2023, Kacper Jaworowski

Wszechstronna zawodniczka KS Prefbet-Sonarol Łomża, pochodząca z Nura Martyna Krawczyńska, zanotowała znakomite zakończenie sezonu na bieżni, podobnie jak cały rok.

Martyna Krawczyńska pobiła krajowy rekord U-20 w biegu na 2000 m z przeszkodami! (zdjęcia)

24 lipca 2023, PLZA, red. Kacper Jaworowski

Kolejny bardzo udany start ma za sobą zawodniczka Prefbetu-Sonarol, Martyna Krawczyńska, mieszkanka gminy Nur, która tym razem pobiła rekord kraju w biegu na 2000 metrów z przeszkodami.