Amazonka zgasiła Iskrę

Dodano: 21 kwietnia 2024 07:58, Autor: Kacper Jaworowski

Zarębianie mieli przed sobą ciężki pojedynek z Amazonką, jednak nikt nie spodziewał się takiego pogromu. W Wiśniewie doszło do dwucyfrówki - Amazonka wygrała z Iskrą aż 10:0.
Mecz piłkarski, który odbył się 20 kwietnia 2024 na boisku w Wiśniewie, pomiędzy drużynami Amazonki Wiśniew i Iskry Zaręby Kościelne, dostarczył kibicom wiele emocji i spektakularnych akcji. Amazonka, będąca w czubie tabeli, potwierdziła swoją dominację na boisku, prezentując się jak prawdziwy pewniak do zwycięstwa.

Już na samym początku meczu drużyna Michała Artycha objęła prowadzenie. Wystarczyło zaledwie 6 minut, aby Mateusz Kacprzak wykorzystał sytuację po odbiciu piłki przez Mateusza Nienałtowskiego i zdobył pierwszego gola dla Amazonki. Iskra próbowała odpowiedzieć rzutem wolnym wykonywanym przez Dominika Dąbrowskiego, ale świetną paradą popisał się bramkarz Patryk Izdebski.

Kontrolując grę, Amazonka stopniowo zwiększała swoją przewagę. Tomasz Borkowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramki w 24. i 32. minucie, zaś asysty przy obu trafieniach zanotował Patryk Ciulak. Nienasycony Borkowski kontynuował swoją imponującą grę, zdobywając kolejnego gola w 37. minucie po asyście Kacprzaka.

Mimo starań Iskry, która próbowała przebić się przez defensywę Amazonki, nie udawało się stworzyć większego zagrożenia. Zarębianie powinni zdobyć bramkę kontaktową w 44. minucie, jednak Krystian Mędrycki zmarnował sytuację sam na sam po podaniu Dąbrowskiego.

Po przerwie Amazonka wróciła na boisko jeszcze silniejsza, a przewaga nad Iskrą stopniowo rosła. W 50. minucie Sebastian Krasuski wykorzystał doskonałe podanie od Dominika Pszkita, strzelając kolejnego gola, tym razem głową.

Po godzinie gry to właśnie Krasuski stał się asystentem przy dwóch kolejnych golach, które strzelił Patryk Ciulak. Mecz przyniósł także niezwykłe osiągnięcie, gdyż między 71. a 84. minutą Maciej Woźniak skompletował klasycznego hat tricka, wykorzystując każdą okazję stworzoną przez kolegów z drużyny, zwłaszcza asystującego Kamila Domańskiego.

Ostatnia akcja meczu należała do Amazonki, gdy Dominik Pszkit wykorzystał rzut rożny i ustalił wynik na nieprawdopodobne 10:0. Choć Iskra próbowała stawić czoła potężnemu przeciwnikowi, to Amazonka wyraźnie dominowała na boisku, zapewniając swoim kibicom niezapomniane widowisko.

Kolejna kolejka wcale nie będzie prostsza. Iskra tym razem zagra na swoim boisku, z liderującą Zorzą Sterdyń. Mecz zostanie rozegrany 28 kwietnia 2024 o godz. 14:00.

Amazonka Wiśniew 10:0 Iskra Zaręby Kościelne
M. Kacprzak 6', T. Borkowski 24', 32', P. Ciulak 37', 60', S. Krasuski 50', M. Woźniak 71', 80', 84', D. Pszkit 90+1'

Źródło zdjęcia: Amazonka Wiśniew

Iskra Zaręby Kościelne powróciła do gry. Zarębscy piłkarze rozegrali mecz pełen determinacji i umiejętności, odnosząc imponujące zwycięstwo nad SEMP-em Pogoń Siedlce.

Emocjonujące spotkanie pomiędzy Olimpią a Iskrą kończy się remisem

31 marca 2024, Kacper Jaworowski

Świetne rozpoczęcie wiosny w klasie B. Po widowiskowej i pełnej emocji rywalizacji obu zespołów, mecz zakończył się remisem 3:3.