W Małkini "ósemka"

Dodano: 24 kwietnia 2024 23:35, Autor: Kacper Jaworowski

Aż osiem goli mogli podziwiać kibice na stadionie w Małkini Górnej. Hat trickiem popisał się Michał Zawistowski.
Mecz piłkarski pomiędzy drużynami MKS Małkinia a Promnik Gończyce był prawdziwą kopalnią emocji dla kibiców obu stron. Rozgrywki rozpoczęły się dynamicznie, z pierwszą bramką dla MKS-u już w 5. minucie. To Adam Najgrodzki zdobył pierwszego gola, wprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Promnik Gończyce starał się odpowiedzieć szybko, ale to MKS Małkinia kontrolowała grę. W 24. minucie sędzia wskazał na "wapno" dla małkinian. Chociaż zawodnicy gości protestowali, uważając że karnego nie było, sędzia pozostał nieugięty. Rzut karny wykorzystał nie kto inny, jak strzelec wyborowy, Michał Zawistowski, podnosząc prowadzenie swojego zespołu. 42. minuta przyniosła bramkę kontaktową dla przyjezdnych, którą zdobył Dawid Kasperczyk, dając swojej drużynie iskrę nadziei. Nie cieszyli się jednak długo z nadrobienia straty, bo kolejne trafienie Zawistowskiego w 44. minucie, znowu z karnego, utrzymało przewagę MKS-u na poziomie dwóch goli.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, z intensywną grą i atakami obu drużyn. Zawistowski ponownie był nie do zatrzymania, zdobywając kolejną bramkę dla MKS-u w 52. minucie. W 70. minucie Piotr Chlubicki dołożył swoje pięć groszy do wyniku, zwiększając przewagę MKS-u. Mecz stał się spokojniejszy.

Mimo to, piłkarze Damiana Paśnickiego nie poddali się. Dawid Kasperczyk zdołał zdobyć drugiego gola dla swojego zespołu w doliczonym czasie gry, w 94. minucie. Jednak, pomimo walczących do ostatniego gwizdka zawodników, mecz zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść MKS-u Małkinia.

Dla podopiecznych Rafała Marcyniuka to zasłużone zwycięstwo, które cieszyło zarówno zawodników, jak i ich oddanych kibiców. Kolejny mecz MKS rozegra na wyjeździe z Orłem Unin, 28 kwietnia 2024 o godz. 11:00. Orzeł to sąsiad z tabeli, zajmuje 7. miejsce, podczas gdy małkinianie są na pozycji 8.

MKS Małkinia 5:2 Promnik Gończyce
A. Najgrodzki 5', Michał Zawistowski 24' (k), 44' (k), 52', P. Chlubicki 70' - D. Kasperczyk 42', 90+4' (k)

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

Niespodzianki nie było. Chociaż MKS długo się bronił, to ostatecznie rezerwy Pogoni Siedlce wygrywają 2:0.

Gołąbek strzelał do małkinian

5 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

Chcociaż to MKS wyszedł na prowadzenie jako pierwszy, to ostatecznie ULKS Gołąbek triumfował, pokonując rywali 4:1.

Kolejny remis MKS-u ze Zrywem

26 marca 2024, Kacper Jaworowski

Przywitanie wiosny na stadionie w Małkini Górnej mogło być lepsze. Mecz ze Zrywem Sobolew zakończył się bezbramkowym remisem.