Rozpoczęła się IV edycja konkursu "W ogrodzie Marii Pileckiej"

Dodano: 28 kwietnia 2024 14:45, Autor: Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Głównym zadaniem konkursowym jest wykonanie zielnika zawierającego od 20 do 30 gatunków roślin w formie artystycznej.
REKLAMA




Zapraszamy wszystkich miłośników natury i sztuki do udziału w IV edycji konkursu "W ogrodzie Marii Pileckiej", organizowanego przez Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Tegoroczna edycja przynosi wiele nowych wyzwań i możliwości dla twórców, którzy chcą połączyć pasję do botaniki z artystycznym talentem.

Głównym zadaniem konkursowym jest wykonanie zielnika zawierającego od 20 do 30 gatunków roślin w formie artystycznej. Rośliny te powinny być typowe dla polskich ogrodów, sadów, łąk i parków, jednak należy pamiętać, aby nie umieszczać w zielniku gatunków chronionych.

Wyjątkową cechą tegorocznej edycji konkursu jest fakt, że minimum połowa roślin w zielniku powinna być identyczna z tymi, które rosły w ogrodzie Marii Pileckiej w dwudziestoleciu międzywojennym. Lista dopuszczalnych roślin jest szeroka, obejmując m.in. róże, bukszpan, dalie, jabłonie, agawa, cynie, piwonie, malwy, jaśmin, bez, rabarbar, grusze, jabłonie, śliwy, porzeczki, ogórki, kapusta, dynie, kalafiory, kalarepy, marchew, czarna rzodkiew, pietruszka, brukiew. Cebula, pomidory, rzodkiew.

Zielnik powinien mieć maksymalny format A4, a jego strony muszą być trwale połączone. Każdy zielnik powinien zawierać stronę tytułową, na której znajdą się imiona i nazwiska wszystkich autorów oraz informacje dotyczące wykonania zadania.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno rodziny, jak i zespoły co najmniej dwuosobowe, przy czym przynajmniej jeden z uczestników musi być niepełnoletni.
Ostateczny termin dostarczenia lub wysłania prac upływa 30 września 2024 roku.



Zobacz również

Uczniowie z Ekonomika Ostrów Mazowiecka na II Konferencji Kół Naukowych Politechniki Białostockiej (zdjęcia)

27 kwietnia 2024, Ekonomik, red. Elżbieta Krajewska

II Konferencja Kół Naukowych Politechniki Białostockiej odbywała się pod hasłem "Koła naukowe napędzają innowacje"

Spotkanie autorskie z Tomaszem Budzyńskim i Wojciechem Sumlińskim. Nie zabrakło mocnych tez (zdjęcia)

26 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

Spotkanie autorskie z udziałem Tomasza Budzyńskiego i Wojciecha Sumlińskiego, współautorów książki "Koniec Polski? Ile zostało nam czasu?" odbyło się w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej. Podczas dyskusji poruszono szereg interesujących tematów, obejmujących aspekty gospodarcze, finansowe, a przede wszystkim gry geopolityczne, które wciąż intensywnie prowadzą państwa, starając się uzyskać kontrolę nad innymi, pozornie słabszymi krajami.

XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Krajobraz Polski - Krajobraz Kurpi" rozstrzygnięty (zdjęcia)

26 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

Galeria Sztuki Jatki, była miejscem wręczenia dyplomów i nagród uczestnikom 18. edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego. Tegorocznym wyzwaniem był "Krajobraz Kurpi".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]