Czego nie widać w teatrze

Dodano: 17 lutego 2010 17:59, Autor: (Brak autora)


Wszyscy widzowie są zgodni, „Czego nie widać”, najnowsza realizacja teatru Scena Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej, to najdłuższy i najzabawniejszy spektakl ze wszystkich sztuk wystawianych w ostrowskim teatrze. Prace, licząc od pierwszego czytania, do premiery, trwały czternaście miesięcy. Długo czekaliśmy na premierę „Czego nie widać”, ale było warto. Spektakl składa się z trzech aktów. Zaplanowano dwie przerwy, na których możemy skorzystać ze specjalnie przygotowanego bufetu dla publiczności. Całość trwa około trzech godzin. Widzowie ostrowscy nie są przyzwyczajeni do tak długich imprez kulturalnych, nie licząc festynów lub innych imprez plenerowych, ale w czasie oglądania tego spektaklu czas „płynie” niesamowicie szybko.

Akcja spektaklu jest wartka, cały czas jesteśmy zaskakiwani kolejnymi sytuacjami, w które wplątują się bohaterowie sztuki. Oczywiście jak wiadomo, oglądamy trzy razy ten sam spektakl, ale za każdy razem z innej perspektywy. My jako widzowie obserwujemy w pierwszym akcie próbę sztuki - generalną, problemy realizacji, błędy aktorów i „dziury w tekście”. Dodatkowo widzimy prywatne relacje bohaterów – aktorów, poznajemy ich. W drugim akcie oglądamy ten sam spektakl, ale z perspektywy kulis. Ogromne zamieszanie, błąd na błędzie, ale spektakl idzie dalej. Nasilają się konflikty, wątki miłosne, dowiadujemy się o kolejnych sprawach prywatnych poszczególnych bohaterów. Trzeci akt, to prawdziwy finał. Oglądamy spektakl jako widzowie, my również uczestniczymy w spektaklu, widz gra widza. Publiczność w trzecim akcie ma duży wpływ na aktorów będących na scenie. Bohaterowie sztuki, czyli aktorzy, grani przez aktorów Sceny Kotłownia grają spektakl dla dużej publiczności prawdziwej, nie ma „czwartej ściany”. To powoduje niesamowity bałagan i masę pomyłek. Bohaterowie próbują za wszelką cenę ratować spektakl, do tego dochodzą jeszcze uszkodzenia scenografii, co dodatkowo im utrudnia pracę. Na sam koniec spektaklu wszystko tak się miesza, że powstaje zupełnie inna sztuka zrealizowana metodą improwizacji.

Jednym zdaniem, jeżeli ktoś szuka rozrywki na dobrym poziomie, lubi się śmiać, to ten spektakl jest dla niego i warto na niego iść. Scena Kotłownia zawsze zaskakiwała swoich widzów, ale to co teraz można zobaczyć na scenie, to prawdziwy teatr.

Spektakl „Czego nie widać” będzie wystawiany tylko w Ostrowi Mazowieckiej, nie ma możliwości, aby pokazać sztukę na innej scenie z powodu dopasowanej scenografii do warunków „Kotłowni”.

Najbliższe terminy wystawiania spektaklu to 21.02.2010 godz. 19.00 oraz 14.03.2010 godz. 18.00. Prosimy zwracać uwagę na godzinę, gdyż w tym przypadku będzie ona różna ze względu na czas trwania spektaklu.

Radzimy również, aby wcześniej rezerwować sobie miejscówki do teatru, bo coraz częściej zdarza się, że brakuje miejsc dla wszystkich. Podajemy kontakt w celu rezerwacji te. 502-122-909 oraz stronę teatru www.scenakotlownia.pl


Komentarze

Dodano: 18 lutego 2010 14:39, ~widz

dobra sztuka:D

 

Dodano: 18 lutego 2010 17:07, ~sx

Trentek rządzi xD

 

Dodano: 18 lutego 2010 18:09, ~chochoł

Brawo, trzymam kciuki za kolejne sukcesy i rozwój :)

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]