16-latek wygrywa I Wyścig Jesieni

Dodano: 15 października 2012 11:12, Autor: Adrian Paszczyk

Niewiele ponad godzinę zajęło przejechanie 30 km odcinka Dawidowi Załęgowskiemu.
14 października miłośnicy dwóch kółek stanęli do rywalizacji w I Wyścigu Jesieni. W kategorii mężczyzn na trasie 30 km bezkonkurencyjny okazał się Dawid Załęgowski, który od startu do mety zdecydowanie przewodził stawce. Wyścig ukończył z czasem 1 godzina i 8 minut. Zwycięstwo osiągnął także w odcinku premiowanym - leśnym. Godny podziwu wynik osiągnęła w kategorii kobiet Elżbieta Kocoń, która w swojej kategorii zwyciężyła, natomiast w klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce!

Zawodnicy którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu rowerowego ufundowane przez miasto Ostrów Maz.

Na trasie nie obyło się bez dramatów. Jedna z uczestniczek musiała wycofać się z wyścigu z powodu pęknięcia łańcucha. Natomiast w kategorii mężczyzn jeden z uczestników choć dojechał do mety, to uskarżał się na kontuzję nogi.

Niedzielny Wyścig Jesieni odbył się na 30 km odcinku, który prowadził w największej części przez dukty leśne Leśnictwa Biel. Organizatorem wyścigu był MOSiR, koordynatorem wyścigu doradca burmistrza ds. budowy tras i ścieżek rowerowych w mieście Jan Sikora, a sędzią głównym Kazimierz Czarkowski.