Czerwono-zieloni zgarniają 3 pkt

Dodano: 16 października 2012 20:27, Autor: Tomasz Krupa

W zeszłą niedziele piłkarze z Małkini Górnej pokonali outsidera ligi zespół Zorzy Sterdyń 4-2.
Podopieczni Zbigniewa Suchodolskiego w niedzielne popołudnie podejmowali na własnym stadionie czerwoną latarnie siedleckiej okręgówki zespół Zorzy Sterdyń. Zespół gości po 10 kolejkach LO na swoim koncie uzbierał jedynie 8 pkt., więc czerwono-zieloni z automatu byli faworytem w tym pojedynku. Od pierwszych minut spotkania uwidoczniła się duża przewaga piłkarzy z Małkini Górnej, zespół Zorzy sporadycznie dochodził do sytuacji bramkowych. Na szczęście żadna z akcji gości nie zagrażała bramce strzeżonej przez golkipera MKS-u Dominika Sekułę. W tej partii gry bramki dla MKS-u Małkinia padały po rzutach karnych. Najpierw na listę strzelców wpisał się Adam Najgrodzki, a później Paweł Gromek. Trzeci gol padł po błędzie piłkarza Zorzy, który skierował piłkę do własnej bramki.

W drugiej połowie biało-czerwono-niebiescy postawili wszystko na jedną kartę. Czego efektem było strzelenie dwóch bramek przez piłkarzy Zorzy. Gdy wydawało się, że zespół z Sterdyni nawiążę równorzędną walkę o wynik, sprytnym uderzeniem popisał się pomocnik MKS-u Arkadiusz Imiński. Bramkarz Zorzy w tej sytuacji nie miał szans na obronę. I tak MKS Małkinia do końcowych minut spotkania kontrolował grę z przewagą dwóch bramek. Dzięki tej wygranej drużyna Zbigniewa Suchodolskiego awansowała na szóstą pozycję w lidze.

MKS Małkinia - Zorza Sterdyń 4-2 (3-0)|
A. Najgrodzki (rzut karny), P. Gromek (rzut karny), samobój, A. Imiński
MKS: Sekuła - Tarnowski, Sadowski, Suszczyński,(75' Rościszewski), P. Gromek, Imiński, Ł. Gromek (70' M. Sadowski) Skłodowski, (65' Przesmycki), Najgrodzki, Borowy, Domalewski

MKS Małkinia w niedzielnym spotkaniu zaaplikował Zrywowi Sobolew trzy bramki.

KS Ostrovia i MKS Małkinia odpadli z Pucharu Polski

4 października 2012, Tomasz Krupa

Piłkarzom z powiatu ostrowskiego nie udały się środowe kampanie w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski.

MKS Małkinia remisuje z ŁKS-em Łochów

2 października 2012, Tomasz Krupa

W niedzielne popołudnie drużyna z Małkini Górnej zremisowała 3-3 z ŁKS-em Łochów w ramach dziewiątej kolejki siedleckiej okręgówki.