Niemiecki po nowemu

Dodano: 1 lutego 2013 08:51, Autor: Małgorzata Sówka

Niecodzienność zajęć, niekonwencjonalne metody nauczania i uczenia doświadczyli uczniowie Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
23 stycznia br. do Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie przyjechał jeden z pięciu samochodów oznakowanych logo "Deutsch-Wagen-Tour". Lektorka Instytutu Goethego w Olsztynie Magdalena Jurowska poprowadziła w szkole warsztaty języka niemieckiego W tych niecodziennych lekcjach wzięły udział dwie grupy uczniów z klas I BT, II BT, II BTN, III BTH oraz IV JTH, którzy poprzez gry i zabawy poznawali struktury leksykalno-gramatyczne języka niemieckiego i uzupełniali wiedzę o Niemczech.

REKLAMAZajęcia z pierwszą grupą rozpoczynały się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. "Stroje ludowe krajów niemieckojęzycznych". Warsztaty z grupą drugą zainaugurowane zostały degustacją potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych w ramach konkursu gastronomicznego pt. "Potrawy kuchni niemieckiej" i wyborem najlepszego dania. W konkursach nie było przegranych - wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, których wartość uzależniona była od zajętego miejsca w klasyfikacji ogólnej.
Nowatorski sposób nauki spodobał się wszystkim.

Młodzież chętnie brała udział w zabawach i grach językowych. Najwięcej emocji w grupie I wywołały zabawy w kolory i morze z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz wyścigi z piłką wg wskazówek w języku niemieckim. Grupie II spodobała się gra "Haus - Katze - Bombe" i interpretacja niemieckich wyrazów wg wskazówek lektorki. Poza tym uczniowie układali puzzle, śpiewali, tańczyli oraz uczestniczyli w konkursie wiedzy o Niemczech.

Wszyscy uczniowie, w zależności od ich zaangażowania, otrzymali nagrody rzeczowe za udział w zajęciach.
Niecodzienność zajęć, niekonwencjonalne metody nauczania i uczenia się zaskoczyły uczestników warsztatów. Pani Magdalena Jurowska przekonała młodzież, że nawet w szkole średniej można uczyć się poprzez zabawę, a zastosowanie tak nowatorskich metod nauczania z pewnością przyczyni się do wzrostu motywacji wśród uczniów do nauki języków obcych. Te nietypowe lekcje pokazały, że język niemiecki nie taki straszny, a Deutsch-Wagen-Tour będzie kojarzył się emocjami, przygodą i przede wszystkim dobrą zabawą w wydaniu niemieckim.

Dokładne informacje na temat projektu znajdują się na http://deutsch-wagen-tour.pl/Deutsch-Wagen-Tour to ogólnopolski projekt promujący naukę języka niemieckiego, który powstał w 2009 r. z inicjatywy Instytutu Goethego. Ponadto partnerami są również DAAD oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Sponsorem projektu są Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec oraz Volkswagen Poznań
Sp. z o.o, a patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.Zdjęcia Małgorzata Sówka

Zobacz również

Nie wracajmy jeszcze na ziemię

31 stycznia 2013, Karolina Paluch

Warsztaty, wykłady, patulisko i patoteka - na pacie nie ma miejsca na nudę

Ferie ze sportami walki w Ekonomiku

28 stycznia 2013, Adrian Paszczyk

Uczniowie 3 klas gimnazjum mogą wziąć udział w darmowych treningach grapplingu, MMA i kickboxingu.

Powstanie styczniowe w oczach uczniów GP1

27 stycznia 2013, Klaudia Kuczyńska

W tym roku mija 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Dlatego też nauczyciele w Gimnazjum Publicznym nr 1 postanowili uświadomić uczniom jak ważne dla Polski było to wydarzenie. Przez cały tydzień w szkole organizowane były konkursy, lekcje z prezentacjami multimedialnymi, a także w klasach jak i na korytarzach można było zauważyć wiele ciekawych gazetek.

Komentarze

Dodano: 2 lutego 2013 15:46, (figaro)

Taka nauka to sama przyjemność

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Centrum Przesyłek Kurierskich Epaka

Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 6 (wejście od strony Starostwa Powiatowego)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kebab "Alii" COUNTRY

ul. Armii Krajowej 2B
07-300 Ostrów Mazowiecka

POWYŻEJ 30 ZŁ DOWÓZ (OSTRÓW MAZ.) + NAPÓJ GRATIS!

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]