Niemiecki po nowemu

Dodano: 1 lutego 2013 08:51, Autor: Małgorzata Sówka

Niecodzienność zajęć, niekonwencjonalne metody nauczania i uczenia doświadczyli uczniowie Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
23 stycznia br. do Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie przyjechał jeden z pięciu samochodów oznakowanych logo "Deutsch-Wagen-Tour". Lektorka Instytutu Goethego w Olsztynie Magdalena Jurowska poprowadziła w szkole warsztaty języka niemieckiego W tych niecodziennych lekcjach wzięły udział dwie grupy uczniów z klas I BT, II BT, II BTN, III BTH oraz IV JTH, którzy poprzez gry i zabawy poznawali struktury leksykalno-gramatyczne języka niemieckiego i uzupełniali wiedzę o Niemczech.

REKLAMAZajęcia z pierwszą grupą rozpoczynały się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. "Stroje ludowe krajów niemieckojęzycznych". Warsztaty z grupą drugą zainaugurowane zostały degustacją potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych w ramach konkursu gastronomicznego pt. "Potrawy kuchni niemieckiej" i wyborem najlepszego dania. W konkursach nie było przegranych - wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, których wartość uzależniona była od zajętego miejsca w klasyfikacji ogólnej.
Nowatorski sposób nauki spodobał się wszystkim.

Młodzież chętnie brała udział w zabawach i grach językowych. Najwięcej emocji w grupie I wywołały zabawy w kolory i morze z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz wyścigi z piłką wg wskazówek w języku niemieckim. Grupie II spodobała się gra "Haus - Katze - Bombe" i interpretacja niemieckich wyrazów wg wskazówek lektorki. Poza tym uczniowie układali puzzle, śpiewali, tańczyli oraz uczestniczyli w konkursie wiedzy o Niemczech.

Wszyscy uczniowie, w zależności od ich zaangażowania, otrzymali nagrody rzeczowe za udział w zajęciach.
Niecodzienność zajęć, niekonwencjonalne metody nauczania i uczenia się zaskoczyły uczestników warsztatów. Pani Magdalena Jurowska przekonała młodzież, że nawet w szkole średniej można uczyć się poprzez zabawę, a zastosowanie tak nowatorskich metod nauczania z pewnością przyczyni się do wzrostu motywacji wśród uczniów do nauki języków obcych. Te nietypowe lekcje pokazały, że język niemiecki nie taki straszny, a Deutsch-Wagen-Tour będzie kojarzył się emocjami, przygodą i przede wszystkim dobrą zabawą w wydaniu niemieckim.

Dokładne informacje na temat projektu znajdują się na http://deutsch-wagen-tour.pl/Deutsch-Wagen-Tour to ogólnopolski projekt promujący naukę języka niemieckiego, który powstał w 2009 r. z inicjatywy Instytutu Goethego. Ponadto partnerami są również DAAD oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Sponsorem projektu są Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec oraz Volkswagen Poznań
Sp. z o.o, a patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.Zdjęcia Małgorzata Sówka

Zobacz również

Nie wracajmy jeszcze na ziemię

31 stycznia 2013, Karolina Paluch

Warsztaty, wykłady, patulisko i patoteka - na pacie nie ma miejsca na nudę

Ferie ze sportami walki w Ekonomiku

28 stycznia 2013, Adrian Paszczyk

Uczniowie 3 klas gimnazjum mogą wziąć udział w darmowych treningach grapplingu, MMA i kickboxingu.

Powstanie styczniowe w oczach uczniów GP1

27 stycznia 2013, Klaudia Kuczyńska

W tym roku mija 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Dlatego też nauczyciele w Gimnazjum Publicznym nr 1 postanowili uświadomić uczniom jak ważne dla Polski było to wydarzenie. Przez cały tydzień w szkole organizowane były konkursy, lekcje z prezentacjami multimedialnymi, a także w klasach jak i na korytarzach można było zauważyć wiele ciekawych gazetek.

Komentarze

Dodano: 2 lutego 2013 15:46, (figaro)

Taka nauka to sama przyjemność

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Centrum Ogrodnicze Parkowa

ul. Broniewskiego 50
07-300 Ostrów Mazowiecka

Centrum Przesyłek Kurierskich Epaka

Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 6 (wejście od strony Starostwa Powiatowego)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]