Słaby początek Ostrovi w rundzie wiosennej

Dodano: 18 kwietnia 2013 10:35, Autor: Adrian Paszczyk

KS Ostrovia na inaugurację rundy wiosennej IV ligi przegrała z Narwią Ostrołęka 0:2.
17 kwietnia ostrowscy piłkarze rozegrali zaległą 16 kolejkę z Narwią Ostrołęka. W pierwszych minutach meczu obie drużyny zdawały się badać swoje możliwości. Było dużo walki w środkowej części boiska, z czego nie wynikało zbyt wiele akcji otwierających drogę do którejś z bramek. Poziom meczu nie wskazywał, że jest to potyczka drużyn znajdujących się po rundzie jesiennej w górnej części tabeli.

W miarę upływu czasu coraz lepiej radziła sobie drużyna przyjezdnych, która zyskiwała optyczną przewagę. Jednak większość akcji konstruowanych w środku boiska, nie stwarzały wielkiego zagrożenia pod bramką Ostrovi. Dopiero w 37 minucie piłkarze Narwi Ostrołęka groźnie zaatakowali lewą stroną boiska. Ciężar gry wziął na siebie jeden z zawodników drużyny przyjezdnej, minął jednego obrońce Ostrovi, wbiegł w pole karne gdzie "położył" kolejnego i oddał celny strzał na bramkę. Piłka wpadła do siatki obok bezradnie interweniującego bramkarza Ostrovi.

Ostrovia w pierwszej połowie poważnie zagroziła bramce rywala dwukrotnie. Raz gdy piłka po rykoszecie omal nie wpadła do bramki przy poprzeczce i drugi raz gdy Ostrovia wykonywała rzut wolny. Oślepiony słońcem bramkarz Narwi interweniował ze spóźnioną reakcją, jednak piłka leciała zbyt blisko środka bramki i zdołał ją złapać.

Po pierwszej połowie Ostrovia przegrywała 1:0. Niestety już w 5 minucie drugiej połowy ostrowscy piłkarze przegrywali 2:0. Druga stracona bramka nie dodała animuszu w grze Ostrovi i wynik meczu nie zmienił się do końca spotkania.

Warto zauważyć, że na meczu pojawiła się grupa kibiców z Ostrołęki, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali swoją drużynę.

Po tej przegranej KS Ostrovia spadł na 8 miejsce w tabeli IV ligi. Kolejny mecz ostrowscy piłkarze rozegrają z Nadnarwianką Pułtusk 20 kwietnia. Będzie to dobra okazja do poprawy obecnie zajmowanej pozycji, ponieważ piłkarze z Pułtuska zajmują w tabeli IV ligi ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 1 punktu.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Narew Ostrołęka 0:2 (0:1)