Turniej Czterech Miast - Jak wypadli zawodnicy z Ostrowi?

Dodano: 26 czerwca 2013 10:51, Autor: Zbigniew Szwaguliński

W minioną sobotę odbyły się kolejne zawody z cyklu Turnieju Czterech Miast. Tym razem tenisistów gościł Zambrów. Było to trzecie z czterech miast, w których odbywa się ten turniej.
W zawodach wystąpiło 30 zawodników z wielu miejscowości. Oprócz tenisistów z Ostrowi byli także zawodnicy z Ostrołęki, Wyszkowa, Zambrowa, Otwocka, Dybek, i Kołaków. Z naszego powiatu wystąpiło ośmiu tenisistów w tym siedmiu graczy z Ostrowi i jeden z Dybek. Najdalej z zawodników z naszego powiatu zaszli Waldemar Rępa i Artur Borowy, którzy dotarli do ćwierćfinału.

W Zambrowie triumfował miejscowy zawodnik, Adam Styła, który wygrał po raz trzeci z rzędu. W finale wygrał z Krzysztofem Bułkowskim z Łomży.

Po dwóch zawodach w Ostrołęce, jednym w Wyszkowie oraz sobotnim w Zambrowie pierwsza piątka Turnieju Czterech Miast przedstawia się następująco:

1. Bułkowski Krzysztof - Łomża 51 punktów
1. Styła Adam - Zambrów 51 punktów
3. Rępa Waldemar - Ostrów Mazowiecka 36 punktów
4. Dawidczyk Marek - Ostrołęka 27 punktów
5. Wyrębek Rafał - Ostrołęka 24 punkty

Za zwycięstwo w jednych zawodach uczestnik otrzymuje 15 punktów, finalista zdobywa 12 punktów, z kolei półfinaliści otrzymują po 9 punktów. 6 punktów zdobywa się, jeśli dotrze się do ćwierćfinału. Zawodnicy z miejsc 9 - 16 otrzymują po 3 punkty, a miejsca 17 - 32 po jednym punkcie.

Jest to już 10 jubileuszowy sezon cyklu Turnieju Czterech Miast (Ostrołęka - Ostrów Mazowiecka - Wyszków - Zambrów). Od początku, czyli od 2004 roku organizatorem TCM jest Pan Waldemar Rępa.

Najbliższe zawody odbędą się w naszym mieście w najbliższy weekend 29 i 30 czerwca na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdujących się przy ulicy 3 maja (obok stawu).

MOSiR w Ostrowi oraz redakcja OPI zapraszają wszystkich do kibicowania tenisistom w sobotę i niedzielę.

Waldemar Rępa z Ostrowi odpadł w półfinałach drugich zawodów Grand Prix Czterech Miast.

Drugi Turniej Czterech Miast wygrał zawodnik z Zambrowa

3 czerwca 2013, OST, red. Milena Brzózka

W Turnieju, który z powodu niesprzyjającej pogody odbył się w skróconej formie zwyciężył Adam Styła.

Grand Prix w Tenisie Ziemnym. Zobacz wyniki zawodów

16 maja 2013, Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe

Krzysztof Bułkowski z Łomży wygrał pierwsze zawody zaliczane do cyklu Grand Prix Czterech Miast. W finałowym spotkaniu pokonał Waldemara Rępę z Ostrowi Mazowieckiej 9:2.