Dwa mecze i cztery punkty (zdjęcia)

Dodano: 31 sierpnia 2014 14:30, Autor: Tomasz Krupa

W tym tygodniu żółto-zieloni rozegrali dwa bardzo ważne spotkania w IV lidze.
W środowym pojedynku na własnym boisku KS Ostrovia podejmowała drużynę MKS-u Ciechanów. Od samego początku spotkania drużyną, która narzuciła swój styl gry zespół gospodarzy. Co za tym idzie na bramkę zgromadzeni kibice na stadionie MOSiR musieli czekać jedynie 5 minut. Pięknym strzałem popisał się nowy gracz Ostrovi - Dominik Dzwonkowski. Niespełna cztery minuty później stan meczu podwyższył Rafał Komosa, który na trzy raz dobijał piłkę za nim wpadła ona do siatki MKS-u. Od tego momentu na boisku panowali tylko "kaesiacy", którzy praktycznie w każdej akcji bramkowej poważnie zagrażali bramce gości. W 33 minucie piłkę w środkowej części boiska przejął Arkadiusz Ciach. Popularny "Ciacho" bez zastanowienia mocno dośrodkował w pole karne MKS-u. Golkiper drużyny z Ciechanowa wybił futbolówkę na 16 metr pod same nogi Pełtaka, który precyzyjnym strzałem podwyższył na 3-0.

Po zmianie stron Ostrovia nadal kontrolowała przebieg spotkania. Goście, którzy nie mieli nic już do stracenia kilka razy poważnie zagrozili bramce Orłowskiego, ale ten w każdej sytuacji nie dał się zaskoczyć. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3-0, podopieczni trenera Pawła Kowalczyka zadali dwa poważne ciosy. Najpierw w 85 minucie czwartą bramkę zdobył Marcin Rakowiecki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Roberta Wilczewskiego. Minutę przed końcem spotkania kropkę nad i postawił Marek Kaliszewski, który wykorzystał błąd defensywy gości przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Ciechanów 5-0 (3-0)
Bramki:
D. Dzwonkowski 5', R. Komosa 9', M. Pełtak 33', M. Rakowiecki 85', M. Kaliszewski 89'
Ostrovia: Orłowski - Dzwonkowski (85' Korzeb), Małkiński, Zaremba, D. Wilczewski (68. Rupacz), Zapatka (58' Rakowiecki), Pełtak, Zacheja (68' R. Wilczewski), Kaliszewski, Ciach, Komosa

W sobotnie popołudnie lider IV ligi mazowieckiej - Narew Ostrołęka podejmował na własnym stadionie drużynę z Ostrowi Mazowieckiej. Ci co pofatygowali się na ten mecz na pewno nie żałowali. Jak przystało na Derby Regionu były fenomenalnym widowiskiem piłkarskim.
Spotkanie tym razem dobrze zaczęli piłkarze Narwi, którzy w 5 minucie za sprawą kapitana Pawła Strzeżysza (przyp. red. Strzeżysz przed sezonem był w kręgu zainteresowań ostrowskiej drużyny) wyszli na prowadzenie. Kapitan Narwi zdobył bramkę po rzucie karnym, podyktowanym za zagranie ręką jednego z naszych obrońców. Pomimo straty bramki żółto-zieloni nie poddali się i atakowali bramkę Myślińskiego. W 10 minucie Ostrovi zabrakło przysłowiowego szczęścia by wyrównać stan meczu. Mamy tu na myśli strzał Arkadiusza Ciacha, który trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i tak w 23 minucie do wyrównania doprowadza Rafał Komosa, który wykorzystał podanie Dawida Wilczewskiego. Niestety Narwianie po pół godziny gry ponownie wyszli na prowadzenie 2-1 po ładnym uderzeniu Cezarego Stachowicza.

Drugą połowę świetnie zaczęli piłkarze Ostrovi, którzy już na początku drugiej partii gry doprowadzają do remisu za sprawą byłego eks-Narwianina Mateusza Pełtaka. Kolejne minuty należały do żółto-zielonych, którzy co raz szybciej operowali piłką. W 59 minucie świetnym rajdem lewą stroną popisał się Kaliszewski, który dośrodkował piłkę do Ciach, a ten dokonał formalności strzelając trzecią bramkę dla KS Ostrovi. Podrażniona Narew starała się odrobić straty. I tak w 68 minucie przepiękną bramkę z przewrotki zdobył Damian Drężewski doprowadzając do remisu. Niebiesko-czerwoni poszli za ciosem i po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Stachowicz. Gdy wydawało się, że lider z Ostrołęki dowiezie korzystny wynik do końca, ostateczny cios zadali piłkarze Pawła Kowalczyka. Trzy punkty Narwi Ostrołęka zabrał były zawodnik Narwi - Dominik Dzwonkowski.

Narew Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4-4 (2-1)
Bramki:
Strzeżysz 5' (rzut karny), Stachowicz 31', 76', Drężewski 68' - Komosa 23', Pełtak 48', Ciach 59', Dzwonkowski 90'+4
Ostrovia: Orłowski - Dzwonkowski, Zaremba, Małkiński, D. Wilczewski, Grabowski (83' Rupacz), Pełtak (78' R. Wilczewski), Zacheja, Kaliszewski, Ciach, Komosa (83' Zapatka)

W sobotnie popołudnie piłkarze Ostrovi rywalizowali o ligowe punkty z Bugiem Wyszków.

Ostrovia ponownie remisuje (zdjęcia, wideo)

21 sierpnia 2014, Sylwia Ratyńska

Żółto-zieloni w kolejnym ligowym spotkaniu zremisowali z drużyną z Mińska Mazowieckiego 1:1. Bramkę dla KS-u zdobył Arkadiusz Ciach.

Żółto-zieloni zagrają u siebie

20 sierpnia 2014, Sylwia Ratyńska

Już dziś podopieczni trenera Pawła Kowalczyka podejmą na własnym boisku Mazovię Mińsk Mazowiecki. Mecz odbędzie sie w ramach II kolejki rozgrywek IV ligi - grupa północ.