Sokół przegrał z liderem grupy

Dodano: 10 lutego 2015 14:54, Autor: Anna Augustyniak

W sobotę Sokół zagrał ostatni mecz rundy rewanżowej. Tym razem na wyjeździe zmierzył się z drużyną AZS AGH Alstom Kraków.

Mecz zakończył się największą przegraną ostrowskiej drużyny w tym sezonie. AZS AGH Alstom Kraków wygrał wynikiem 120:70. Tego dnia Sokół zagrał w okrojonym składzie. Podczas meczu zabrakło dwóch rzucających - Michała Wojtyńskiego i Piotra Barszcza.

Od początku meczu drużyna z Krakowa objęła prowadzenie, które skutecznie utrzymała do końca spotkania. Podczas trzech kwart Alstom pokazał swoją świetną formę. Dopiero w ostatniej kwarcie zawodnicy Alstoma trochę odpuścili. W ten sposób mecz zakończył się przegraną Sokoła 120:70.

Mecz z Alstomem był ostatnim spotkaniem rundy rewanżowej. Obecnie Sokół znalazł się na 9. pozycji w tabeli rozgrywek grupy B II ligi mężczyzn, drużyna jest więc bezpieczna i nie spadnie do niższej ligi. Z kolei Alstom Kraków jako lider grupy będzie walczył dalej o przejście do I ligi. Natomiast Sokół będzie walczył o miejsce w grupie B. Najbliższy mecz rozegra już 14 lutego na wyjeździe z Polonią Warszawa.

AZS AGH Alstom Kraków - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 120:70
(31:13) (30:17) (33:14) (26:26)
Sokół: Niedbalski 22 pkt., Grudziński 16 pkt., Gałan 15 pkt., Ryfa 12 pkt., Skarpetowski 5 pkt.

Sokół przegrał z Polonią Warszawa (zdjęcia)

5 lutego 2015, Anna Augustyniak

Wczorajszy mecz Sokoła był jednym z najsłabiej rozegranych meczy ostrowskiej drużyny w tym sezonie.