Udany start OKKK w Zambrowie (zdjęcia)

Dodano: 24 marca 2015 08:33, Autor: OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Z OKKK wystartowało 41 zawodników i zawodniczek i 7 stanęło na podium. Jak przystało na dzień 8 marca większość, bo aż 7 medali przywiozły dziewczynki.
8 marca w Zambrowie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Zambrowa. Zawody zorganizowano dla pomarańczowych pasów, czyli dla karateków bez doświadczenia w zawodach. W turnieju wzięło udział blisko 200 zawodników z 12 klubów z północno-wschodniej i centralnej Polski.

Z OKKK wystartowało 41 zawodników i zawodniczek i 7 stanęło na podium. Jak przystało na dzień 8 marca większość, bo aż 7 medali przywiozły dziewczynki. Pierwsze miejsca zajęły Magda Baczewska oraz Roksana Przywoźna, Srebro zdobyły Niebrzegowska Zofia i Sokół Aleksandra, a wśród chłopców Zając Igor. Brązowe medale: Ufa Aleksandra, Cydejko Aleksander. Podczas turnieju walczono również o czwarte miejsce - dla OKKK wywalczyli je Zysk Wiktoria, Nienałtowska Natalia, Kosina Mikołaj i Łojek Jakub.

Zawody niespodziewanie zgromadziły bardzo dużo zawodników i praktycznie w każdej kategorii było kilkunastu zawodników, którzy aby dojść do strefy medalowej musieli najpierw bardzo dobrze zawalczyć w eliminacjach. Tym sposobem turniej pierwszego kroku przerodził się w poważne zawody dla początkujących zawodników. W zawodach wystartowali zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa, Broku, Ostrołęki, Wyszkowa, Łomży, Olecka, Augustowa, Białegostoku, Józefowa, Szczytna i Zambrowa.

Warsztaty w Koperniku (zdjęcia)

22 marca 2015, Klaudia Kuczyńska

Turniej w fife, zawody siatkarskie czy warsztaty aktorskie to tylko niektóre propozycje, przygotowane przez uczniów ostrowskiego Kopernika z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Najlepsi recytatorzy z Ostrowi wybrani (zdjęcia, wideo)

21 marca 2015, Anna Augustyniak

W czwartek w ostrowskim kinie odbyły się eliminacje miejskie konkursu "Warszawska Syrenka".

Intensywne treningi w OKKK (zdjęcia)

16 lutego 2015, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai rozpoczął nowy rok od intensywnych przygotowań do najbliższych zawodów.