Wysoka przegrana Sokoła (zdjęcia, wideo)

Dodano: 16 listopada 2015 12:40, Autor: OKK Sokół, red. Anna Augustyniak

Niedzielny mecz ostrowskiej drużyny koszykówki nie należał do najlepszych.
15 listopada 2015 roku nie będzie datą chętnie wspominaną przez naszych zawodników. Sokół rywalizował z AZS UMCS Lublin, do którego - po dwóch latach gry w Sokole - przeniósł się Tomasz Gałan. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy ku uczczeniu ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu.

Od początku Sokół nie wszedł dobrze w grę, brak koncentracji w obronie sprawił, że po 3 minutach przegrywaliśmy już 2:12. Potem było już lepiej, gra się wyrównała, ale pod koniec I kwarty goście zdobyli 4 punkty z rzędu i uzyskali 10 punktową przewagę (14:24). Druga kwarta to gra kosz za kosz, koszykarze ostrowskiej drużyny grali na słabej skuteczności rzutowej, ale nie pozwalali rywalowi na powiększanie przewagi - jeśli już udało się gościom dorzucić kilka punktów, to w odpowiedzi trafiali nasi zawodnicy i sytuacja znowu wracała do normy.

W tym sezonie zdecydowanie lepiej gramy w drugiej połowie i strata około 10 punktów na tym etapie gry była do odrobienia. Niestety w połowie II kwarty kontuzji pleców doznał Piotr Barszcz i musiał opuścić parkiet. To wyraźnie pokrzyżowało plany naszego zespołu. Do tej pory to głównie Barszcz i Michał Wojtyński brali na siebie ciężar zdobywania punktów. Rywalom było trudno zatrzymać dwóch strzelców. Jeśli Michał był kryty, to punkty zdobywał Piotrek i odwrotnie. Tym razem nasi przeciwnicy mieli już łatwiej i skupili się na obronie przeciwko Michałowi. W końcówce ponownie słabo wypadła obrona Sokoła, goście zdobyli 11 punktów z rzędu - w tym 3 razy za trzy punkty. Po dwóch kwartach przegrywaliśmy 24:44. Nie wyglądało to już tak dobrze, a dodatkowa strata Piotrka nie wróżyła nic dobrego.

W przerwie wystąpili tancerze z grupy Zament i Mini Zament. W dalszych odsłonach zawodnicy Sokoła próbowali odrabiać straty, ale tego dnia po prostu nic im nie wpadało. W połowie IV kwarty wynik był praktycznie przesądzony i na końcówkę meczu trener wpuścił zawodników rezerwowych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się przegraną Sokoła 46:73.

Tego dnia zagraliśmy jeden z najsłabszych meczów w historii Sokoła. Zawodziła zwłaszcza skuteczność w ataku. Oddaliśmy 60 rzutów z gry (rywale 67), ale nam do kosza wpadło tylko 13 - co dało fatalne 21,7% skuteczności, przy 41,8% AZS-u. Po raz pierwszy w sezonie przegraliśmy też rywalizację na deskach, ale wpływ na to miała też skuteczność rzutowa, bo po wielu akcjach AZS-u nie było, co zbierać, a po naszych rzutach goście podbijali sobie statystyki. W zbiórkach w ataku było 12:15, jednak rywale bardzo często zdobywali punkty z ponowienia.

Ogólnie statystyki Sokoła (poza rzutowymi i zbiórkami) nie wyglądały aż tak źle, jak wskazywałby wynik, a na pewno drużyna nie zawiodła w blokach. Sześć razy zawodnicy Sokoła zatrzymali swoich przeciwników, a aż czterokrotnie zrobił to Przemek Jaworski, który z 24 blokami w sezonie jest najlepiej blokującym zawodnikiem w II lidze. Tym razem nam nie wyszło, szkoda, bo kibice nas nie zawiedli i licznie przybyli na to spotkanie, i zapewne tak jak i koszykarze ostrowskiej drużyny wyszli trochę rozczarowani grą i wynikiem. Przed nimi jeszcze sporo meczów i na pewno będą walczyć, by osiągać w nich zdecydowanie korzystniejsze rezultaty.

Za tydzień Sokoła czeka trudny mecz w Warszawie z zespołem KS Shmoolky Warszawa, w którym pod znakiem zapytania jest występ Piotra Barszcza. Zabraknąć może również Damiana Zaperta, który w dzisiejszym meczu otrzymał kolejny faul techniczny i prawdopodobnie podczas najbliższego meczu będzie musiał pauzować.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - AZS UMCS Lublin 46:73
(14:24) (10:20) (14:14) (8:15)

Sokół: Grudziński 9 pkt., Skarpetowski 8 pkt., Grabowski 6 pkt., Jaworski 5 pkt., Niedbalski 5 pkt., Koźluk 4 pkt., Wojtyński 3 pkt., Zapert 3 pkt., Barszcz 2 pkt., Wilczyński 1 pkt., Krawczyk, Zadroga.

Źródło tabeli: PZKosz

Wygrali po dogrywce (zdjęcia, wideo)

2 listopada 2015, OKK Sokół, red. Anna Augustyniak

Sokół wygrał z drużyną ZKS Stal Stalowa Wola 75:70.

Sokół pokonał Polonię

27 października 2015, Anna Augustyniak

W sobotni wieczór Sokół rozegrał na wyjeździe mecz z Polonią Warszawą.

Przegrali na własnym terenie (zdjęcia, wideo)

19 października 2015, Anna Augustyniak

Pierwszy mecz Sokoła w tym sezonie w Ostrowi przed bardzo liczną miejscową publicznością zakończył się porażką ostrowskiej drużyny.