Krzysztof Bosak opowiadał o suwerenności Polski (zdjęcia)

Dodano: 11 stycznia 2019 18:30, Autor: Miłosz Magrzyk

Krzysztof Bosak jest wiceprezesem Ruchu Narodowego.
Wczoraj, w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, odbyło się spotkanie z Krzysztofem Bosakiem - politykiem, w latach 2005-2006 prezesem Młodzieży Wszechpolskiej oraz posłem na Sejm V kadencji z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Od 2012 roku Bosak jest aktywnym działaczem Ruchu Narodowego. Obecnie jest wiceprezesem tego ugrupowania. Tytuł spotkania brzmiał "Unia Europejska a suwerenność Polski".

REKLAMAKrzysztof Bosak stwierdził, że od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, nasza suwerenność została ograniczona, jednak nie utraciliśmy jej zupełnie. Krzysztof Bosak powiedział, że był przeciwny wstępowaniu Polski do UE, ponieważ od początku wiedział, że będzie to zagrażać naszej suwerenności.

- Założenie jest takie, że prawo krajowe ma wyższość nad prawem europejskim, jednak w rzeczywistości okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Jeżeli jest kolizja między jednym a drugim, to po prostu zmienia się prawo krajowe tak, aby dopasować je do tego unijnego - powiedział wiceprezes Ruchu Narodowego.

Polityk zwrócił uwagę również na to, że często w dzisiejszych czasach mówi się, że nie powinno być granic między państwami, a to, że dane państwo przynależy do różnych organizacji, jest przykładem suwerenności rozszerzonej.

- Z takimi poglądami możemy zetknąć się w publikacjach Zygmunta Baumana i Jadwigi Staniszkis - powiedział Bosak.

Polityk przyznał, że w ten sposób umiejętnie niszczy się suwerenność kraju. Rząd, który co chwilę musi tłumaczyć się z tego, czy w Polsce jest praworządność, czy też jej nie ma, to nie jest rząd suwerennego państwa.

- Jeśli mamy organy, do których zawsze możemy się odwołać i to właśnie one będą decydować o tym, co się w naszym kraju dzieje, to nie możemy mówić o pełnej niezależności - przyznał Bosak.

Później słuchacze mogli zadać pytania Krzysztofowi Bosakowi.


Zobacz również

Przeżyjmy to jeszcze raz... Studniówka Ekonomika (zdjęcia, wideo)

11 stycznia 2019, MK

Studniówka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu maturzystów. Zobacz, jak rok temu bawili się uczniowie Ekonomika.

Przeżyjmy to jeszcze raz... Studniówka ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia, wideo)

11 stycznia 2019, MK

Już jutro tegoroczni maturzyści ZS CKR w Starym Lubiejewie będą bawić się na studniówce. Zobacz, jak bawili się uczniowie rok wcześniej.

Dzieci rywalizowały na głosy (zdjęcia, wideo)

11 stycznia 2019, Miłosz Magrzyk

Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

ul. Sikorskiego 6 (wejście od Inwalidów)
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

LOK OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kursy - szkolenia okresowe kierowców, prawo jazdy, wózki widłowe!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]