Fałszywi funkcjonariusze nadal próbują oszukać

Dodano: 7 lutego 2019 11:21, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

Fałszywi funkcjonariusze nadal próbują oszukać mieszkańców powiatu ostrowskiego. Jednak są oni czujni i nie nabierają się na historie wymyślane przez oszustów.
Wczoraj po południu na telefon stacjonarny 49-letniej ostrowianki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ. Mężczyzna zachęcał do potwierdzenia swojej tożsamości i poprosił o nie przerwanie połączenia a następnie wybranie nr 997. Wówczas do rozmowy dołączył się drugi mężczyzna, który oznajmił, że 49-latka dodzwoniła się do komendy policji, po czym potwierdził tożsamość fałszywego funkcjonariusza CBŚ.
REKLAMA


Dalszą część rozmowy 49-latka prowadziła z fałszywym funkcjonariuszem CBŚ. Oszust oświadczył, że na terenie Ostrowi Mazowieckiej doszło do oszustw podczas zaciągania pożyczek, które były przyznawane na fałszywe dowody osobiste. Następnie mężczyzna przyznał, że jedna z pożyczek została "zaciągnięta" na dane osobowe 49-latki. Mężczyzna zaczął wypytywać ostrowiankę o posiadane konta bankowe i ich stan. Kobieta oświadczyła, że na jednym z kont posiada środki w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych nie podając jego numeru. Wówczas fałszywy funkcjonariusz CBŚ polecił przelanie wymienionej kwoty na podany przez niego numer rachunku bankowego, co według niego miało pomóc w zatrzymaniu sprawców. 49-latka zorientowała się, że może to być próba oszustwa i oznajmiła, że nie chce poznawać numeru rachunku i nie będzie dokonywała żadnych przelewów, po czym rozłączyła się. W ten sposób ostrowianka nie padła ofiarą oszustwa na funkcjonariusza CBŚ.

Ostrowska policja jeszcze raz przypomina mieszkańcom powiatu ostrowskiego, aby w przypadku odebrania tego typu telefonu absolutnie nie dokonywać przelewów na podawane przez fałszywych funkcjonariuszy policji lub CBŚ. Funkcjonariusze CBŚ/Policji nigdy nie informują postronnych osób o prowadzonych w sprawach czynnościach i nie proszą o przekazywanie ŻADNYCH PIENIĘDZY. Policja prosi, aby każdą tego typu rozmowę zgłaszać do KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr 29 746 92 00 lub alarmowym 112.

Źródło zdj. KWP Radom

Zobacz również

Pijana 38-latka za kierownicą Citroena

6 lutego 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Kierująca Citroenem straciła prawo jazdy.

Kolejne prawo jazdy zabrane za prędkość

6 lutego 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

35-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 59km/h.

Ubojnia w Kalinowie została zamknięta. Lekarze weterynarii ponieśli konsekwencje

5 lutego 2019, Miłosz Magrzyk

Małgorzata Bąkowicz-Kietlińska złożyła rezygnację 1 lutego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]