Fałszywi funkcjonariusze nadal próbują oszukać

Dodano: 7 lutego 2019 11:21, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

Fałszywi funkcjonariusze nadal próbują oszukać mieszkańców powiatu ostrowskiego. Jednak są oni czujni i nie nabierają się na historie wymyślane przez oszustów.
Wczoraj po południu na telefon stacjonarny 49-letniej ostrowianki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ. Mężczyzna zachęcał do potwierdzenia swojej tożsamości i poprosił o nie przerwanie połączenia a następnie wybranie nr 997. Wówczas do rozmowy dołączył się drugi mężczyzna, który oznajmił, że 49-latka dodzwoniła się do komendy policji, po czym potwierdził tożsamość fałszywego funkcjonariusza CBŚ.
REKLAMA


Dalszą część rozmowy 49-latka prowadziła z fałszywym funkcjonariuszem CBŚ. Oszust oświadczył, że na terenie Ostrowi Mazowieckiej doszło do oszustw podczas zaciągania pożyczek, które były przyznawane na fałszywe dowody osobiste. Następnie mężczyzna przyznał, że jedna z pożyczek została "zaciągnięta" na dane osobowe 49-latki. Mężczyzna zaczął wypytywać ostrowiankę o posiadane konta bankowe i ich stan. Kobieta oświadczyła, że na jednym z kont posiada środki w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych nie podając jego numeru. Wówczas fałszywy funkcjonariusz CBŚ polecił przelanie wymienionej kwoty na podany przez niego numer rachunku bankowego, co według niego miało pomóc w zatrzymaniu sprawców. 49-latka zorientowała się, że może to być próba oszustwa i oznajmiła, że nie chce poznawać numeru rachunku i nie będzie dokonywała żadnych przelewów, po czym rozłączyła się. W ten sposób ostrowianka nie padła ofiarą oszustwa na funkcjonariusza CBŚ.

Ostrowska policja jeszcze raz przypomina mieszkańcom powiatu ostrowskiego, aby w przypadku odebrania tego typu telefonu absolutnie nie dokonywać przelewów na podawane przez fałszywych funkcjonariuszy policji lub CBŚ. Funkcjonariusze CBŚ/Policji nigdy nie informują postronnych osób o prowadzonych w sprawach czynnościach i nie proszą o przekazywanie ŻADNYCH PIENIĘDZY. Policja prosi, aby każdą tego typu rozmowę zgłaszać do KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr 29 746 92 00 lub alarmowym 112.

Źródło zdj. KWP Radom

Zobacz również

Pijana 38-latka za kierownicą Citroena

6 lutego 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Kierująca Citroenem straciła prawo jazdy.

Kolejne prawo jazdy zabrane za prędkość

6 lutego 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

35-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 59km/h.

Ubojnia w Kalinowie została zamknięta. Lekarze weterynarii ponieśli konsekwencje

5 lutego 2019, Miłosz Magrzyk

Małgorzata Bąkowicz-Kietlińska złożyła rezygnację 1 lutego.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Chochla u Ogroda

ul. Armii Krajowej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Domowe i smaczne obiady!

LOK OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kursy - szkolenia okresowe kierowców, prawo jazdy, wózki widłowe!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]