Sokół sprowadzony na ziemię (wideo)

Dodano: 20 lutego 2023 11:59, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ostrowscy koszykarze przegrali, po kiepskim spotkaniu, z Legionem Legionowo. W zespole gości trener i kilku zawodników z przeszłością w Sokole.

W niedzielę, 19 lutego 2023, w ramach 23. kolejki rozgrywek II Ligi, do Ostrowi Mazowieckiej przyjechał KS Legion Legionowo. "Na papierze" mecz zapowiadał się na zacięty - kluby dzielił tylko jeden punkt.

Pierwsze spotkanie obu klubów, w 8. kolejce, zakończyło się dziesięciopunktową wygraną Sokoła, wtedy grającego w gościach. Ponadto Legion w poprzedniej kolejce zanotował wysoką porażkę z Energą Basket, co wskazywało, że to Sokół powinien być stroną dominującą we wczorajszym spotkaniu.

Podopieczni Antonio Daykoli, byłego trenera Sokoła, wzięli się do pracy. W pierwszej kwarcie pojedynek był bardzo wyrównany, prowadził Sokół, jak i Legion. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 13:21. Hasłem drugiej kwarty mogłaby być niecelność. Zakończyła się remisowo, obie drużyny dopisały do swojego konta jedynie po 9 punktów. W trzeciej kwarcie legionowianie przypieczętowali swoje zwycięstwo, bo "Sokoły" zagrały katastrofalnie, zdobywając tylko 6 punktów, przy 20 punktach gości. Czwarta kwarta wreszcie wyglądała tak, jak powinno wyglądać całe spotkanie, jednak było już za późno na odwrócenie wyniku. W meczu królowały straty i nieskuteczność.

W zespole gospodarzy najlepiej punktowali: kapitan, Patryk Łysiak - 16, Mateusz Zozuń - 14 oraz Adam Lisewski - 10.

Dla gości natomiast, najwięcej punktów zdobyli: Caglar Caliskan - 15, Przemysław Słoniewski - 12, Patrick Benigni - 11.

Następne spotkanie Sokół rozegra z klubem Isetia WMSS Warszawa, w niedzielę, 26 lutego 2023 o godz. 18:00, na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy ul. H. Trębickiego 10.

Sokół Ostrów Mazowiecka 52:68 Legion Legionowo
(13:21) (9:9) (6:20) (24:18)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Żubry silniejsze od Sokoła. Ostrowscy koszykarze z porażką (wideo)

16 lutego 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Wyjazd do Białegostoku miał zakończyć się rewanżem za domową porażkę. Niestety białostoczanie znów triumfowali.

Sokół zapolował. Ostrowscy koszykarze z ósmym zwycięstwem! (wideo)

13 lutego 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Podopieczni Marka Łodygi wygrali w 21. kolejce z klubem AZS UJK Kielce 86:83. Ostrowski Sokół z 27 punktami na koncie zajmuje 9. pozycję w ligowej tabeli.