Sokół upolował punkty (wideo)

Dodano: 8 lutego 2024 22:22, Autor: Kacper Jaworowski

Koszykarzom drugoligowej Ochoty Warszawa nie udało się wziąć rewanżu za październikową, domową porażkę. W środowym pojedynku górą była ekipa Marka Łodygi, która pokazała warszawianom jak się gra na ostrowskim parkiecie.
Pod koniec października 2023, w meczu pierwszej rundy rozgrywek w grupie B, drużyna Sokoła pokonała Ochotę na jej parkiecie 68:75. Nie było nic dziwnego w tym, że warszawianie jadąc do Ostrowi Mazowieckiej, w głowie mieli jeden plan - odwet za domową porażkę. Plan Sokoła był równie prosty - powtórka z poprzedniej rundy.

Jesienna porażka siedziała w głowie przyjezdnych. Żądni punktów od pierwszego gwizdka sędziego z werwą zabrali się do roboty. Początek pierwszej kwarty to wymiana ciosów. Ochota po zdobyciu 10 punktu przez Wojciecha Falkowskiego, nie mogła zdobyć kolejnych "oczek". Podopieczni Marka Łodygi nie omieszkali skorzystać z tej okazji i dzięki niezłej celności rzutowej odjechali warszawiakom. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:16. Druga kwarta rozpoczęła się od jednego celnego rzutu wolnego Bartosza Sitka. Sokół dość szybko odpowiedział rzutem za dwa. Przyjezdni mieli swoje okazje i zaczęli zbliżać się do "Sokołów", jednak było tego zbyt mało, by tablica pokazała remisowy wynik. Koszykarze Marka Łodygi mieli moment, w którym celność ich nieco zawiodła, jednak kilka celnych lay upów od połowy drugiej kwarty wystarczyło, by spokojnie udać się na przerwę. Jeśli koszykarze Pawła Malinowskiego chcieli wrócić do stolicy z punktami, musieli odrobić już szesnaście punktów.

Po powrocie na parkiet, w trzeciej kwarcie, w drużynie Sokoła doszło do 2 zmian, natomiast w Ochocie do 3. Rzucanie po zmianie stron rozpoczął Michał Szymański, który trafił za 3. Przyjezdni powoli odgryzali się "Sokołom", rzutami za 2 punkty, po czym podopieczni Marka Łodygi celnie rzucali z wolnego i lay upami, co powiększyło ich przewagę o 17 punktów. Goście próbowali swoich okazji, jednak przy wyniku 57:43 "siadła" im skuteczność, dzięki czemu Sokół grając mądrze, powoli powiększał swój dorobek punktowy. Trzecia kwarta również padła łupem gospodarzy i zakończyła się wynikiem 75:51. Ostatnia kwarta nie była tak intensywna jak poprzednie. Zawodnicy obu klubów zaliczyli kilka złych podań, niecelnych rzutów i fauli. Mimo tego, ekipa z Warszawy wzięła się w garść i ostatnią część środowego pojedynku wygrała trzema punktami. Ostatecznie było to zbyt mało na ostrowskich koszykarzy - Sokół zwyciężył swój siódmy mecz w sezonie, wynikiem 90:69.

Już wkrótce, bo w sobotę, 10 lutego 2024 o godz. 18:00, Sokół pojedzie do Warszawy, by zmierzyć się z Profbudem Legią Warszawa. Mecz odbędzie się na hali OSiR, na warszawskim Bemowie, przy ul. Obrońców Tobruku 40. Profbud Legia z 29 punktami zajmuje 12. miejsce, a Sokół z 28 "oczkami" plasuje się na 14. pozycji. Zapowiada się ciekawe i pełne emocji spotkanie.

Sokół Ostrów Mazowiecka 90:69 MKS Ochota Warszawa
(23:16) (21:14) (31:21) (15:18)

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka zmierzy się z drużyną Wymakracz Długosiodło.

Świetny występ młodych piłkarzy KS Ostrovia 2010 (zdjęcia)

7 lutego 2024, MOSiR Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Piłkarze z KS Ostrovia 2010 zwyciężyli na halowym Turnieju Marcovia Cup.

Okrojony skład nie pomógł. Żubry zbyt silne na Sokoła (zdjęcia, wideo)

1 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Podopieczni Marka Łodygi w 21. serii zmagań zmierzyli się na wyjeździe z Żubrami Białystok. Podlasianie odnieśli ponad 20-punktowe zwycięstwo.