Trójkolorowa Krawczyńska (zdjęcia)

Dodano: 19 lutego 2024 19:43, Autor: KS Prefbet-Sonarol, PLZA, red. Kacper Jaworowski

Martyna Krawczyńska podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu w kategorii U-23 zdobyła trzy medale, w trzech kolorach: złoto na 1500 m, srebro na 800 m i brąz na 3000 m.
Podczas Halowych Mistrzostw Polski w kategorii U-23, Martyna Krawczyńska osiągnęła znakomite rezultaty, zdobywając trzy cenne medale: złoto na dystansie 1500 m, srebro na 800 m oraz brąz na 3000 m, w swojej kategorii wiekowej (do lat 23.). Z uwagi na organizacyjne uwarunkowania, Halowe Mistrzostwa Polski odbywają się razem dla seniorów i młodzieżowców, a klasyfikacja U-23 opiera się na podstawie osiągniętych wyników z całego turnieju.

W trzecim i ostatnim biegu eliminacyjnym na 800 metrów, który odbył się w sobotę, Krawczyńska zajęła trzecie miejsce (ogólnie 11 miejsce). Startując dla KS Prefbet-Sonarolu, uzyskała czas 2:09,93, co dało jej drugą lokatę w kategorii U-23. Choć od ostatniego biegu eliminacyjnego minęło zaledwie osiem godzin, pochodząca z Nura lekkoatletka nie zwalniała tempa i wystartowała w finale na 1500 metrów, osiągając czas 4:30,49. Mimo popełnienia kilku błędów, Krawczyńska zakończyła bieg na 4. miejscu w klasyfikacji open oraz na 1. w kategorii U-23.

- Muszę przyznać, że w 25-letniej pracy trenerskiej nigdy nie zdarzyło mi się, aby zawodnik naszego klubu zdobył 3 medale Mistrzostw Polski w indywidualnych konkurencjach wytrzymałościowych na jednej imprezie - powiedział trener biegaczki Andrzej Korytkowski. - Martyna to klasa sama w sobie!

W niedzielnym biegu na 3000 m zawodniczka KS Prefbet-Sonarol z czasem 9:47,16 zdobyła trzeci, brązowy krążek w kategorii U-23. Utalentowana biegaczka opuściła Toruń z trzema medalami na szyi. - Zdobyte medale na Halowych Mistrzostwach Polski nr 18, 19 i 20 wyprowadzają Martynę na 1. miejsce w historii klubu wg. ilości zdobytych medali. Nie mając jeszcze dwudziestu lat posiada medale z wszystkich kategorii: U-16, U-18, U-20, U-23 i senior, chociaż tu brakuje jeszcze medalu indywidualnego - podsumował trener Andrzej Korytkowski.

Jednym z elementów, który przyczynił się do sukcesu Martyny, jest jej solidne przygotowanie. Oprócz treningów w Polsce, Martyna korzystała z możliwości szlifowania swoich umiejętności m.in. w Kenii. Wysokogórskie zgrupowanie, które odbyła, okazało się kluczowe dla jej doskonałej formy podczas mistrzostw.

Martyna Krawczyńska, to absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze i Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, a obecnie studentka pierwszego roku wychowania fizycznego na Akademii Łomżyńskiej. Biegała od najmłodszych lat, biorąc udział m.in. w Powiatowych Mistrzostwach Sportowych. W tym roku zadebiutowała w kategorii U-23. Przed nią jeszcze dwa lata startów jako młodzieżowiec, co daje nadzieję na kolejne medale w przyszłości. Do tej pory zdobyła 20 medali Mistrzostw Polski, ustanowiła 4 rekordy kraju i trzykrotnie reprezentowała Polskę (w tym zająwszy 7. miejsce na Mistrzostwach Europy U-20 w Jerozolimie w roku ubiegłym). Dwukrotnie została nagrodzona Łomżyńskim Laurem Sportowym w latach 2022 i 2023, w kategorii "Sportowiec Roku". W roku 2023 została stypendystką programu "Wybiegaj w Przyszłość". Aktualnie należy do kadry narodowej i jest jedną z najbardziej obiecujących lekkoatletek młodego pokolenia w Polsce, stanowiąc również nadzieję na udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Źródło zdjęć: PLZA/Tomasz Kasjaniuk, KS Prefbet-Sonarol Łomża/Andrzej Korytkowski

Martyna Krawczyńska z Nura została halową mistrzynią Polski U-23 (zdjęcia)

18 lutego 2024, Kacper Jaworowski

W Toruniu trwają PLZA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród sportowców jest reprezentantka naszego powiatu, Martyna Krawczyńska z Nura. Biegaczka została halową mistrzynią Polski U-23 w biegu na 1500 metrów.

Martyna Krawczyńska zdobywa wicemistrzostwo Polski i jedzie na mistrzostwa Europy (zdjęcia)

29 listopada 2023, Kacper Jaworowski

95. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych zostały rozegrane w Drzonkowie, części miasta Zielona Górna, znanej z pięcioboju nowoczesnego. Na 5-kilometrowej trasie w walce o medale do końca liczyły się: Krawczyńska, Napiórkowska i Wąsik. Ostatecznie pochodząca z Nura biegaczka zajęła 2. miejsce, zostając wicemistrzynią Polski i kwalifikując się do mistrzostw Europy.

Sezon na bieżni się kończy, a Krawczyńska dopisuje 43 życiowy rekord

19 września 2023, Kacper Jaworowski

Wszechstronna zawodniczka KS Prefbet-Sonarol Łomża, pochodząca z Nura Martyna Krawczyńska, zanotowała znakomite zakończenie sezonu na bieżni, podobnie jak cały rok.