Zacięta rywalizacja na boisku w Nowym Mieście

Dodano: 18 marca 2024 06:46, Autor: Kacper Jaworowski

Wróciło ligowe granie. W wyrównanym starciu 16. kolejki ligi okręgowej, na boisku w Nowym Mieście Sona zremisowała z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.
W sobotę, 16 marca 2024, na boisku w Nowym Mieście lokalna Sona podejmowała Ostrovię Ostrów Mazowiecka. Mecz był ważny dla obu drużyn - gospodarze pragnęli ugruntować trzecie miejsce w tabeli, a ostrowianie dzięki wygranej mogli awansować o jedną pozycję. Ponadto, spotkanie było okazją, na wyrównanie rachunków. Jesienią Ostrovia przegrała z Soną na swoim boisku 1:2.

Początek meczu zapowiadał zaciętą rywalizację, a obie drużyny wykazywały się determinacją na boisku. Gospodarze obawiali się wysokiej formy Ostrovii w meczach wyjazdowych. Podopieczni Roberta Wilczewskiego na 7 spotkań jesienią przegrali jedynie 2. Pierwsza połowa meczu utwierdziła obawy, Sona nie była w stanie zdominować gry.

Kibice, którzy oczekiwali bramek, musieli poczekać do drugiej połowy. W 58. minucie gospodarze zdobyli pierwszego gola, kiedy Szymon Pawlak trafił do siatki, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak Ostrovia nie zamierzała złożyć broni i kontynuowała walkę.

Goście zdołali wyrównać, strzelając gola w 78. minucie. Bramka była dziełem niezawodnego Piotra Zacheji. Jak się okazało, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnego gola, więc ostatecznie podzielono się punktami. Oba kluby mogły czuć niedosyt z tego wyniku, chociaż jest to sprawiedliwy rezultat - mecz nie miał wyraźnego lidera.

Mecz z Soną potwierdził, że runda wiosenna w wykonaniu Ostrovii zapowiada się obiecująco. Spotkanie z pewnością dało do myślenia podopiecznym Roberta Wilczewskiego.

Kolejny mecz Ostrovia rozegra u siebie. Do Ostrowi Mazowieckiej przyjedzie Wkra Sochocin, która wczoraj przegrała na własnym boisku 1:4 z GKS-em Strzegowo. Wkra zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 23 marca 2024 o godz. 15:00.

Sona Nowe Miasto 1:1 Ostrovia Ostrów Mazowiecka
S. Pawlak 58' - P. Zacheja 78'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pexels/Gonzalo Acuna

W bibliotecznych murach mierzyli się o puchar burmistrza (zdjęcia)

26 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Weekendowe zmagania z wirtualną piłką nożną czekały na uczestników 1. edycji Otwartego Turnieju FIFA o Puchar Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Wydarzenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i było skierowane nie tylko do mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej, ale wszystkich chętnych z miejscowości bliższych i dalszych.

Chłopcy z ostrowskiej SP nr 2 zwyciężyli w Somiance (zdjęcia)

25 lutego 2024, SP nr 2 Ostrów Mazowiecka/Adam Krupa, red. Elżbieta Krajewska

Międzypowiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Piłkarska walka w śnieżnych warunkach kończy się zwycięstwem Tęczy

21 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Pomimo zaśnieżonego boiska, Tęcza Ojrzeń i Ostrovia Ostrów Mazowiecka stoczyły zacięty pojedynek, który zakończył się triumfem gospodarzy 3:2.