Sokół wygrał z Polonią Warszawa

Dodano: 19 stycznia 2016 02:02, Autor: OKK Sokół, red. Anna Augustyniak

Ostatni mecz Sokoła dostarczył ostrowskim widzom pozytywnych emocji.
Tym razem na ławce trenerskiej zasiadł Bartłomiej Pieńkowski, który poprowadził zespół pod nieobecność Grzegorza Helcbergiela. Spotkanie zakończyło się wynikiem 80:62, mimo że nie wszyscy tego dnia trafiali. Ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie trzech zawodników - Piotr Barszcz, Michał Wojtyński i Bartosz Grudziński, którzy zdobyli w sumie 69 z 80 punktów Sokoła. Piotr Barszcz zdobył 34 pkt (do przerwy 24 pkt) i zagrał na niezłym procencie rzutowym - 75% za dwa i 55,6% za trzy punkty.

Zawodnicy Sokoła znakomicie zagrali początek III kwarty i uzyskali przewagę 13:0. Wysoka przewaga trochę ich uśpiła i pozwolili rywalom na kilka łatwych punktów. Jednak mecz był cały czas pod kontrolą. Nasi zawodnicy wyraźnie się rozluźnili i kilka razy próbowali zagrać jakieś efektowne akcje - z różnym skutkiem. W ostatniej kwarcie, na 5 minut przed końcem Sokół uzyskał najwyższe prowadzenie 76:52. Wynik był już praktycznie przesądzony, więc trener dał pograć rezerwowym zawodnikom. Ostatecznie Sokół pokonał Polonię 80:62 i umocnił się się na 5. miejscu w lidze.

Mecz Sokoła z Polonią odbył się 16 stycznia w Ostrowi. Za tydzień Sokół rozegra mecz na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Najbliższy mecz w Ostrowi zagrają 30 stycznia o godz. 20:00 z BKS Tur Bielsk Podlaski.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka- POLONIA Warszawa 80:62
(28:18) (15:19) (21:11) (16:14)

Sokół: Barszcz 34 pkt, Wojtyński 23 pkt, Grudziński 12 pkt, Jaworski 4 pkt, Koźluk 3 pkt, Krawczyk 2 pkt, Skarpetowski 1 pkt, Witosławski 1 pkt, Wilczyński, Siwek.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

Sokół pokonał rywala z Warszawy (zdjęcia, wideo)