Sokół przegrał jednym punktem

Dodano: 26 stycznia 2016 12:04, Autor: Anna Augustyniak

Podopieczni Grzegorza Helcbergiela byli o włos od wygranej.
W sobotni wieczór Sokół rozegrał kolejne spotkanie w ramach rundy rewanżowej grupy B II ligi. Tym razem na wyjeździe zmierzył się z drużyną ZKS Stal Stalowa Wola. Poprzedni mecz Sokoła z tym zespołem zakończył się zwycięstwem ostrowskiej drużyny 75:70. Tym razem jednak zabrakło odrobiny szczęścia i Sokół przegrał wynikiem 90:89.

O przegranej ostrowskiej drużyny zadecydowały ostatnie minuty meczu. Ponad połowę ostatniej kwarty Sokół musiał grać bez dwóch podstawowych zawodników: Piotrek Barszcz złapał 5. faul, a Bartosz Grudziński doznał kontuzji. Na dwie minuty przed końcem Sokół wygrywał jeszcze 85:89. Niestety, później żadnemu zawodnikowi Sokoła nie udało się już trafić skutecznie do kosza. Z kolei rywale wykorzystali okazję i wygrali 90:89. Mimo przegranej Sokół kolejny tydzień z rzędu utrzymał się na 5. pozycji w tabeli grupy B.

Kolejny mecz Sokoła odbędzie się w Ostrowi w najbliższą sobotę 30 stycznia. Tym razem Sokół zagra z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Początek meczu o godz. 13:00.

ZKS Stal Stalowa Wola - Sokół Ostrów Mazowiecka 90:89
(30:21) (19:25) (20:23) (21:20)

Sokół: Wojtyński 38 pkt., Barszcz 17 pkt., Jaworski 14 pkt., Grudziński 10 pkt., Koźluk 6 pkt., Skarpetowski 4 pkt., Grabowski, Zadroga.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

Ostatni mecz Sokoła dostarczył ostrowskim widzom pozytywnych emocji.

Sokół pokonał rywala z Warszawy (zdjęcia, wideo)