Sokół przegrał jednym punktem (zdjęcia, wideo)

Dodano: 15 lutego 2016 15:50, Autor: Anna Augustyniak

Mimo sobotniej przegranej Sokół awansował w tabeli grupy B II ligi.
13 lutego na hali MOSiR w Ostrowi odbył się kolejny mecz rundy rewanżowej grupy B II ligi koszykówki. Tym razem Sokół zmierzył się z drużyną KS Shmoolky Warszawa. Spotkanie zakończyło się przegraną podopiecznych trenera Helcbergiela 72:73. Mimo przegranej Sokół awansował w tabeli grupy z miejsca 5. na miejsce 4.

Sokół rozpoczął mecz bardzo dobrą. W II kwarcie ostrowska drużyna przejęła prowadzenie na stałe i skutecznie powiększała przewagę nad rywalem. Pierwsza połowa meczu zakończyła się przewagą 40:30 dla Sokoła.

W III odsłonie spotkania podopieczni trenera Helcbergiela kontynuowali dobrą grę i prowadzili nawet 14 punktami. Warszawiacy szybko zaczęli jednak odrabiać straty, podczas gdy zawodnicy Sokoła nie trafiali do kosza. Dodatkowo z boiska zszedł Przemysław Jaworski, któremu przez przypadek rywal złamał ząb. Na koniec III kwarty Sokół prowadził już tylko 56:53.

IV kwarta meczu upłynęła pod znakiem zawziętej walki o zwycięstwo. Niestety, drużyna gości grała skuteczniej i na 40 sekund przed końcem spotkania przejęła prowadzenie. Mecz zakończył się wygraną KS Shmoolky Warszawa 72:73.

Przed Sokołem już 3 kolejki rundy rewanżowej. Kolejny mecz ostrowskiej drużyny odbędzie się na wyjeździe 21 lutego. Sokół zmierzy się wówczas z MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl. Z kolei w Ostrowi Sokół zagra 27 lutego.

Mecz Sokoła swoim występem uatrakcyjniła grupa cheerleaderek z MOSiR-u. Był to ich pierwszy oficjalny występ.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Shmoolky Warszawa 72:73
(26:23) (14:7) (16:23) (16:20)

Sokół: Barszcz 30 pkt., Wojtyński 13 pkt., Grudziński 13 pkt., Jaworski 10 pkt., Koźluk 4 pkt., Witosławski 2 pkt., Wilczyński, Siwek.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

Ostrowska drużyna koszykówki po raz kolejny pokazała, że jest w świetnej formie.

Cenne zwycięstwo Sokoła (zdjęcia, wideo)

1 lutego 2016, Anna Augustyniak

Mimo słabej skuteczności rzutów zawodnicy Sokoła wygrali sobotni mecz w Ostrowi.