Cenne zwycięstwo Sokoła (zdjęcia, wideo)

Dodano: 1 lutego 2016 14:31, Autor: Anna Augustyniak

Mimo słabej skuteczności rzutów zawodnicy Sokoła wygrali sobotni mecz w Ostrowi.
30 stycznia podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela rozegrali kolejny mecz w grupie B II ligi. Tym razem zmierzyli się z drużyną KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. W pierwszej rundzie rozgrywek Sokół w meczu z drużyną z Bielska Podlaskiego przegrał jednym punktem 88:87. W rundzie rewanżowej ostrowskiej drużynie udało się jednak zwyciężyć.

Zawodnicy Sokoła dobrze rozpoczęli mecz - po 3 minutach prowadzili już 9:0. Przez pierwszą kwartę przewaga utrzymała się i ta część meczu zakończyła się wynikiem 20:12 dla Sokoła. Do końca drugiej kwarty rywale nadrobili straty i przegrywali tylko trzema punktami 29:26.

Druga połowa meczu to dalsze prowadzenie Sokoła. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 48:40. Na ponad 5 minut przed końcem meczu Sokół prowadził 57:47. Wówczas jednak zawodnicy Sokoła przestali trafiać do kosza, co wykorzystała drużyna gości. KKS Tur Basket w ciągu kolejnych 4 minut nadrabiał straty i na minutę przed końcem meczu doszło do zrównania wyników obu drużyn - 57:57. Sytuację uratowały trafienia Michała Wojtyńskiego i Bartosza Grudzińskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła 64:57.

Kolejny mecz Sokół rozegra 7 lutego na wyjeździe z AZS UMCS Lublin. Z kolei w Ostrowi kolejny mecz Sokoła odbędzie się 13 lutego. Zmierzy się wówczas z drużyną KS Shmoolky Warszawa.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 64:57
(20:12) (9:14) (19:14) (16:17)

Sokół: Wojtyński 31 pkt., Barszcz 12 pkt., Koźluk 8 pkt., Grudziński 6 pkt., Jaworski 5 pkt., Witosławski 2 pkt., Skarpetowski, Grabowski.

Źródło: live.fibaeurope.com

Podopieczni Grzegorza Helcbergiela byli o włos od wygranej.