Absolutorium dla wójta

Dodano: 12 czerwca 2018 09:02, Autor: UG Ostrów Maz., red. MK

Radni ostrowskiej gminy w głosowaniu jawnym przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu i udzielili absolutorium wójtowi.
30 maja odbyła się XXXV Sesja Rady Gminy w Ostrowi Mazowieckiej, dotycząca m.in. udzielenia absolutorium wójtowi za 2017 rok. Tradycją sesji absolutoryjnych w gminie stało się przedstawienie przez wójta w formie prezentacji multimedialnej działań, które złożyły się na wykonanie budżetu.
REKLAMA


W 2017 roku gmina realizowała wiele zadań dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. W zakresie ekologii i ochrony środowiska były to środki pozyskane na działania skierowane do indywidualnych gospodarstw domowych m.in. na modernizację indywidualnych źródeł ciepła, oraz usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest oraz fundusze przeznaczone na odnawialne źródła energii, w tym środki pozyskane na sporządzenie dokumentacji na kolektory słoneczne i budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

W ramach realizacji zadań oświatowych gmina rozpoczęła rozbudowę szkoły w Komorowie wraz z budową sali gimnastycznej. Pozyskano środki zewnętrzne na realizację wielu projektów oświatowych, takich jak "Bezpieczna +", "Ostro z wiedzą", Aktywna tablica, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, a także "Umiem pływać jestem bezpieczny".

Wydatki majątkowe to przede wszystkim budowa kolejnych gminnych dróg asfaltowych. W 2017 roku gmina wybudowała ponad 3 km dróg w miejscowościach: Dybki - Ugorek, Jelonki, Podborze Gościniec, Komorowo ul. Poziomkowa, Ugniewo ul. Leśna i ul. Wspólna, Turka, wykonano także chodnik na ul. Słonecznej w Starym Lubiejewie. Dofinansowaliśmy także przebudowę drogi powiatowej na odcinkach Kuskowizna - Stare Kaczkowo 149 000 zł i Ostrów Mazowiecka - Stara Grabownica w kwocie 1 170 000 zł oraz rozbiórkę i budowę mostu wraz z dojazdami w miejscowości Koziki 173 260 zł.

Na przebudowę dróg powiatowych przeznaczono w sumie 1 492 260 zł. Miłą niespodzianką 2017 roku była otrzymana refundacja ze środków unijnych, wydatków poniesionych w 2016 r. na rozbudowę odcinka drogi gminnej w miejscowości Koziki.

Duży procent wydatków w 2017 roku stanowiły zadania z zakresu pomocy społecznej, w tym realizacja rządowego programu Rodzina 500+, czy dożywianie dzieci.

Wójt podkreślił, że oprócz realizacji zadań własnych Gmina Ostrów Mazowiecka dofinansowuje także placówki, które służą mieszkańcom. W 2017 roku dofinansowano m.in. zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, zakup radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz przekazano dotację dla OSP Komorowo na zakup agregatu prądotwórczego i motopompy.

W zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego gmina pozyskała środki zewnętrzne na odnowienie w Komorowie siedmiu pomników przedstawiających postaci historyczne Powstania Listopadowego oraz na realizację Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Ostrów Mazowiecka.

Wójt poinformował, że gmina dbając o wizerunek swoich miejscowości co roku przeznacza środki z budżetu na remonty świetlic wiejskich i zagospodarowanie terenu wokół nich, a także tworzenie placów zabaw dla dzieci i siłowni pod chmurką.

W 2017 roku Gmina Ostrów Mazowiecka dochody wykonała w wysokości 54 825 788,74 zł, czyli w 100,93%, a wydatki w wysokości 52 146 621,21 zł, co stanowi 94,79%.


Zobacz również

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę stacji wyczekiwania pogotowia ratunkowego (zdjęcia)

12 czerwca 2018, Starostwo Powiatowe/Radosław Nowak, red. MK

Budowa stacji jest możliwa dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Delegacja powiatu na Dniach Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi (zdjęcia)

12 czerwca 2018, Urszula Wołosiewicz, red. MK

W uroczystościach wzięło udział blisko 140 osób z powiatu ostrowskiego.

Policja ostrzega! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

12 czerwca 2018, KWP Radom, red. MK

W ostatnich dniach na terenie Polski odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Kilińskiego 2/41
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

AGROPOL HURTOWNIA OGRODNICZA

ul. Brokowska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odbuduj swój ogród razem z nami !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]