Co daje nam ubezpieczenie zdrowotne?

Dodano: 15 marca 2019 08:49, Autor: Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Spora grupa Polaków posiada ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie mieszkania lub domu oraz ubezpieczenie samochodu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z istnienia polisy zdrowotnej, która w codziennym życiu może wiele ułatwić.
Ubezpieczenie zdrowotne dostępne na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/0.html to rozwiązanie, którego zadaniem jest opieka zdrowotna na najwyższym poziomie. Nieduża miesięczna opłata może zapewnić łatwy i szybki dostęp do lekarza, darmowe badania oraz inne formy wsparcia. Dlatego warto się temu przyjrzeć.
REKLAMA


Polisa zdrowotna - co to jest?


Wiadomo na czym polega polisa na życie - ma zabezpieczyć bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego. Czym zatem jest polisa zdrowotna?
Ubezpieczenie zdrowotne to produkt, który ma zagwarantować:
- Dostęp do lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia;
- Wizytę u specjalisty bez skierowania;
- Dostęp do lekarza specjalisty maksymalnie w ciągu kilku dni roboczych;
- Darmowe badania diagnostyczne.
Oczywiście - polisy różnią się od siebie, zatem część z nich może oferować znacznie szerszy zakres usług. Wówczas ubezpieczyciel może zapewnić także:
- Transport medyczny;
- Wizytę domową pielęgniarki lub lekarza;
- Pomoc domową w okresie po hospitalizacji;
- Dowóz leków;
- Wsparcie psychologa;
- Pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.
Co ważne - umowa polisy zdrowotnej w przypadku każdego towarzystwa ubezpieczeniowego trwa 12 miesięcy. Do ubezpieczenia mogą przystąpić również osoby starsze - górna granica wiekowa to 70 lat. Przed zakupem można oczekiwać ankiety medycznej, której zadaniem jest ustalenie stanu zdrowia oraz ewentualnych zagrożeń.
Polisa zdrowotna jest niezwykle korzystna w dzisiejszych czasach - gdy NFZ nie wyrabia z liczbą pacjentów, co skutkuje wielomiesięcznymi kolejkami do specjalisty lub na operację.
Towarzystwo ubezpieczeniowe bardzo często współpracuje z siecią prywatnych placówek medycznych jak Medicover, LUX MED, na co również warto zwrócić uwagę.

Czym kierować się przed zakupem ubezpieczenia zdrowotnego?


Wybór polisy zdrowotnej nie musi by trudny - wystarczy przeanalizować swoją sytuację życiową i zdrowotną. Co ma znaczenie przy takiej analizie?
- Wiek;
- Przebyte choroby;
- Choroby przewlekłe, nawracające problemy;
- Choroby dziedziczne;
- Poziom stresu w codziennym życiu;
- Aktywność fizyczna;
- Dieta;
- Czas pracy.
Ważne jest wszystko, co wpływa na ogólny stan zdrowia - zarówno stres, który może powodować wiele chorób, jak brak aktywności fizycznej, który również może być przyczyną różnych problemów zdrowotnych.
Zakup będzie dobry, jeśli poświęci się chwilę czasu na porównanie ofert, jak w przypadku https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ - to klucz do znalezienia odpowiedniej oferty. Po sprawdzeniu kilku produktów można łatwo stwierdzić, że oferty są bardzo różnorodne - można zwrócić uwagę czy polisa zapewnia pomoc stomatologiczną, dostęp do okulisty, jeśli ma się problemy ze wzrokiem lub czy ubezpieczyciel zapewnia prowadzenie ciąży, jeśli na polisę decyduje się kobieta planująca powiększyć rodzinę.
Wybór to oczywiście kwestia indywidualna - należy jednak uwzględnić wszystkie najważniejsze potrzeby i nimi się kierować. Porównanie natomiast pozwoli nie tylko znaleźć najlepiej dopasowaną polisę, lecz również znaleźć najtańsze z możliwych rozwiązanie. Dzięki temu można zaoszczędzić. Zbyt pochopny zakup to zazwyczaj przepłacenie za produkt, który niewiele ma do zaoferowania.
Towarzystw ubezpieczeniowych jest wiele, ważne więc by wybrać świadomie i dobrze. Jeśli ma się świadomość co do własnej kondycji, jak i możliwości finansowych - z pomocą porównania ofert - wybór nie musi być wcale trudny.


Zobacz również

Miasto przekaże teren pod budowę nowej komendy policji

15 marca 2019, Miłosz Magrzyk

Inwestycja może kosztować nawet 30 mln złotych.

Ostatnie godziny głosowania na ostrowską lalkę

15 marca 2019, SP nr 1, red. MK

W konkursie UNICEF Ostrów Mazowiecką reprezentuje laleczka Pola.

Policjanci spotkali się z maturzystami (zdjęcia)

15 marca 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Spotkania z maturzystami dotyczyło możliwości podjęcia służby w policji.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

APG Adam Kruk

ul. Mazowiecka 32A
07-310 Komorowo

Profesjonalna naprawa i konserwacja pojazdów mechanicznych!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]