Druga Legia lepsza niż pierwszy Sokół (wideo)

Dodano: 12 lutego 2024 21:07, Autor: Kacper Jaworowski

Koszykarzom drugoligowego Sokoła Ostrów Mazowiecka nie udało się po raz drugi w tym sezonie pokonać Profbudu Legii Warszawa. W środowym pojedynku ulegli warszawianom na wyjeździe 77:85.
Sobotni mecz między Profbudem Legią Warszawa a Sokołem Ostrów Mazowiecka zapowiadał się na fascynujące spotkanie. Jak się okazało w jego trakcie, rzeczywistość spełniła oczekiwania.

Na fali żądzy rewanżu za jesienną porażkę, gospodarze od samego początku spotkania zaangażowali się w grę z werwą. Choć drużyna Sokoła nie ustępowała, odważnie broniąc się i skutecznie odpierając ataki Akademii Legii, to jednak już w pierwszej kwarcie miejscowi nieznacznie wyprzedzili ostrowskich koszykarzy (na 4 punkty), potwierdzając swoją przewagę.

Nie byłby to wielki problem, gdyby nie fakt, iż goście okazali się słabsi także w drugiej połowie. Co prawda, koszykarze Marka Łodygi byli tylko nieco słabsi, ale jednak. Schodząc do szatni na długą przerwę, mieli do odrobienia siedem "oczek".

Po powrocie na parkiet w trzeciej kwarcie, zmotywowani gracze prowadzeni przez Tomasza Wakulskiego zrobili swoje, dzięki czemu osiągnęli przewagę 13 punktów nad Sokołem. Mimo tego, nasza drużyna wzięła się ostro do pracy, poprawiając celność rzutów, jednakże przegrała również czwartą kwartę środowego pojedynku, przegrywając ostatecznie 89:74.

W zespole gospodarzy najlepiej punktowali: Adam Linowski - 21, Jakub Piętowski - 20 oraz Wojciech Jasiewicz - 12.

Wśród zawodników Sokoła, najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobył Jakub Zabłocki - 15. O punkt mniej zdobył Adam Lisewski, a także Michał Szymański.

Następny mecz podopieczni Marka Łodygi rozegrają 14 lutego 2024 o godz. 18:00, na hali sportowo-widowiskowej MOSiR, przy ul. H. Trębickiego 10 w Ostrowi Mazowieckiej.

Profbud Legia Warszawa 86:74 Sokół Ostrów Mazowiecka
(21:17) (25:22) (25:19) (18:16)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Sokół upolował punkty (wideo)

8 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Koszykarzom drugoligowej Ochoty Warszawa nie udało się wziąć rewanżu za październikową, domową porażkę. W środowym pojedynku górą była ekipa Marka Łodygi, która pokazała warszawianom jak się gra na ostrowskim parkiecie.

Ostrovia szuka bramkarki. Spróbuj swoich sił!

4 lutego 2024, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Po udanej rundzie jesiennej, Ostrovia Ostrów Mazowiecka szuka bramkarki, która pomoże w utrzymaniu pozycji lidera i awansie na wyższy szczebel rozgrywek. Trener Michał Kacprzak zaprasza chętne zawodniczki do zgłaszania się pod numerem telefonu i dołączenia do drużyny.

Okrojony skład nie pomógł. Żubry zbyt silne na Sokoła (zdjęcia, wideo)

1 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Podopieczni Marka Łodygi w 21. serii zmagań zmierzyli się na wyjeździe z Żubrami Białystok. Podlasianie odnieśli ponad 20-punktowe zwycięstwo.