Ostrovia grała niecałe 10 minut

Dodano: 24 marca 2024 20:17, Autor: Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Piłkarze KS Ostrovii nie mogą zaliczyć powitania wiosny na własnym obiekcie do udanych. Powodem nie jest wynik, tylko pogoda, która zamieniła stadion w basen. Nowy termin meczu ze Wkrą Sochocin poznamy wkrótce.
Nie tak miała wyglądać wiosenna inauguracja rundy na obiekcie przy K. Warchalskiego. Podopieczni Roberta Wilczewskiego mogli dopisywać sobie do konta 3 punkty. W końcu do Ostrowi Mazowieckiej przyjechała drużyna Wkry Sochocin, a więc outsider ligi. Piłkarze Mateusza Pałki ostatnio zanotowali dwie porażki z wyżej notowanymi rywalami - Kryształem Glinojeck i GKS-em Strzegowo.

Pierwszy gwizdek w oficjalnym meczu rundy wiosennej na ostrowskim stadionie, rozbrzmiał w sobotę, 23 marca 2024 o godz. 15:00. Na niebie zebrało się już wiele szarych chmur, jednak opady nie były zbyt mocne. Piłkarze obu drużyn rozpoczęli rozgrywkę. Jedni liczyli na łatwe punkty, drudzy na przełamanie.

Plany planami, a rzeczywistość pokazała, że mecz zakończył się po zaledwie... 9 minutach. Drobny deszcz szybko zamienił się w nawałnicę, a stadion został zalany. Zawodnicy najpierw zeszli do szatni, a po 15 minutach dokonano inspekcji boiska. Niestety, mecz musiał zostać przerwany.

Co ciekawe, ostrowski stadion, podobnie jak budynek MOSiR-u, nie tak dawno przeszedł remont. Okazało się, że kanały odpływowe były zapchane błotem i mułem. Dodatkowo woda stała na płycie boiska, a ta była poddawana nakłuwaniu i jest wyposażona w drenaż. Jak widać, coś tu nie działa.

Nowy termin meczu poznamy wkrótce.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Wkra Sochocin
Mecz przełożony

Źródło zdjęcia: Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Mimo, że w sparingach między rundami to MKS notował lepsze wyniki, po powrocie do sezonu zasadniczego królowała Wektra, zdobywając trzy punkty po zwycięstwie 3:0 nad gośćmi. Spotkanie było pełne emocji i dobrych okazji, które ostatecznie przyniosły wygraną gospodarzom.

Zacięta rywalizacja na boisku w Nowym Mieście

18 marca 2024, Kacper Jaworowski

Wróciło ligowe granie. W wyrównanym starciu 16. kolejki ligi okręgowej, na boisku w Nowym Mieście Sona zremisowała z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.

Piłkarska walka w śnieżnych warunkach kończy się zwycięstwem Tęczy

21 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Pomimo zaśnieżonego boiska, Tęcza Ojrzeń i Ostrovia Ostrów Mazowiecka stoczyły zacięty pojedynek, który zakończył się triumfem gospodarzy 3:2.