Sokół przegrał w starciu z wiceliderem (tabela)

Dodano: 9 stycznia 2017 17:05, Autor: Anna Augustyniak

W niedzielny wieczór ostrowska drużyna koszykówki rozegrała mecz na wyjeździe.
Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela mają za sobą już siedemnaste spotkanie w tym sezonie. Przeciwnikiem Sokoła w tym meczu był wicelider tabeli grupy B - Syntex Księżak Łowicz. Spotkanie zakończyło się porażką ostrowskiej drużyny 82:69.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównaną walką pomiędzy drużynami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:17 dla Księżaka. Podczas drugiej odsłony meczu rywale Sokoła ponownie zdobyli o 2 punkty więcej i przed przerwą prowadzili 40:36.

Wyraźną przewagę Księżak zdobył dopiero w drugiej połowie trzeciej kwarty. Sytuacja zmieniła się wówczas bardzo szybko i podczas kilku minut gospodarze spotkania znacząco powiększyli swoją przewagę. Na koniec trzeciej kwarty na tablicy widniał już wynik 61:47.

W trakcie pierwszych trzech minut meczu ostatniej kwarty obie drużyny nie mogły trafić do kosza. W kolejnych minutach Księżak i Sokół grali w miarę równo, drużynie z Ostrowi nie udało się już jednak nadrobić straconych punktów. Mecz zakończył się wygraną Księżaka 82:69.

Spotkanie z Księżakiem odbyło się 8 stycznia na wyjeździe. Kolejny mecz Sokół rozegra ponownie w Ostrowi już 14 stycznia. Jego rywalem będzie AZS PŚK Galeria Echo Kielce. Początek meczu o godz. 18:00.

Syntex Księżak Łowicz - Sokół Ostrów Mazowiecka 82:69
(19:17, 21:19, 21:11, 21:22)

Sokół: Szczerbatiuk 20 pkt, Koźluk 19 pkt, Słoniewski 16 pkt, Grabowski 6 pkt, Barszcz 4 pkt, Niedbalski 4 pkt, Skarpetowski, Moch, Wilczyński.

Źródło: live.fibaeurope.com

Źródło: PZKosz

ZKS Stal Stalowa Wola tym razem lepsza od Sokoła (zdjęcia, wideo)