Wysoki lot Sokoła (wideo)

Dodano: 23 lutego 2024 06:19, Autor: Kacper Jaworowski

Po ostatnich dwóch meczach koszykarze drugoligowego Sokoła Ostrów Mazowiecka mieli niezbyt radosne nastroje. Mecz z Probasketem zapewne je poprawił, bo podopieczni Marka Łodygi mieli wszystko pod kontrolą i wysoko wygrali.
Koszykarze Sokoła powrócili do gry po tygodniu przerwy. Wolne im się należało, bo ostatnio grali dwa mecze tygodniowo. Tym razem ich przeciwnikiem był sąsiadujący w tabeli, Bank Spółdzielczy KS Probasket Mińsk Mazowiecki.

Jako pierwsi rzucanie rozpoczęli goście, jednak rzut za dwa Mikołaja Jesionka był niecelny. Chwilę później Jakub Zabłocki oddał celny rzut z wyskoku za trzy i otworzył punktację w meczu. Gracze Marka Łodygi przycisnęli, efektem czego był kolejny rzut za trzy, tym razem w wykonaniu Adama Anusewicza. Dwa punkty dorzucił jeszcze Zabłocki i Sokół po niecałych 2 minutach spotkania miał dobrą zaliczkę. Przyjezdni próbowali się odgryzać, ich celność się poprawiła, jednak "Sokoły" upodobały sobie rzuty za trzy, skutecznie gasząc zapędy rywali.

Druga kwarta była mniej widowiskowa, pojawiła się niecelność i faule. Dopiero druga część kwarty przyniosła poprawę, szczególnie jej koniec. Była to również najbardziej wyrównana kwarta spotkania, jedyna która zakończyła się remisem.

Pobyt w szatni lepiej wykorzystali goście. Koszykarze Marka Łodygi zdołali wypracować dwucyfrową przewagę, a do tego sukcesywnie ją powiększali. Goście natomiast, oddali jedynie kilka celnych rzutów, które nie pozwoliły im na odrabianie strat. Trzecia kwarta zakończyła się wysokim wynikiem 32:18.

Czwarta kwarta rozpoczęła się dynamicznie, Sokół kontynuował to, co przynosiło skutek w trzeciej części, a następnie nieco odpuścił, mając jednak kontrolę nad przebiegiem spotkania przez cały czas. Mimo tego, podopieczni Tomasza Wicika zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem "Sokołów" 98:64.

Najwięcej punktów dla Sokoła zdobywali: Jakub Zabłocki - 20, Michał Szymański - 17 oraz Adam Lisewski - 15.

W drużynie gości najwięcej "wyrzucili": Dawid Kołodziński - 13, Bartosz Muda - 12 oraz Mikołaj Jesionek i Krzysztof Grudzień - po 9.

Już w niedzielę, 25 lutego 2024, w 26. kolejce rozgrywek, Sokoła czeka ciężkie zadanie. W swojej hali ostrowscy koszykarze zmierzą się z liderem tabeli, Zniczem Basket Pruszków. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:00. Obecność obowiązkowa!

Sokół Ostrów Mazowiecka 98:64 Probasket Mińsk Mazowiecki
(24:14) (18:18) (32:18) (24:14)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Walentynkowe lanie (wideo)

15 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Ostrowski Sokół zmierzył się z Turem Basket Bielsk Podlaski, w ramach 24. kolejki 2 ligi mężczyzn. Gospodarzom nie udało się przeciwstawić sile przyjezdnych, co skutkowało wysoką porażką 55:92.

Druga Legia lepsza niż pierwszy Sokół (wideo)

12 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Koszykarzom drugoligowego Sokoła Ostrów Mazowiecka nie udało się po raz drugi w tym sezonie pokonać Profbudu Legii Warszawa. W środowym pojedynku ulegli warszawianom na wyjeździe 77:85.

Sokół upolował punkty (wideo)

8 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Koszykarzom drugoligowej Ochoty Warszawa nie udało się wziąć rewanżu za październikową, domową porażkę. W środowym pojedynku górą była ekipa Marka Łodygi, która pokazała warszawianom jak się gra na ostrowskim parkiecie.