Porażka z liderem na zakończenie. MILANÓWEK - SOKÓŁ 93:58

Dodano: 23 stycznia 2004 11:58, Autor: Waldemar Konarzewski

Koszykarze Sokoła zakończyli rundę zasadniczą

UKS MILANÓWEK - OKK SOKÓŁ Ostrów Maz. 93:58 (26:19) (17:15) (20:16) (30:8)

Dla Sokoła punkty zdobyli: Paweł Mazurek - 13, Arkadiusz Spinek - 13, Sławomir Starzak - 10, Daniel Popławski - 3, Piotr Chmielewski - 19.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej, koszykarze Sokoła ulegli w sobotę liderowi rozgrywek UKS-owi Milanówek.
Niewątpliwy wpływ na postawę naszego zespołu, a przez to na końcowy wynik, miała absencja kilku zawodników, w efekcie czego przez całe spotkanie drużyna ostrowska grała jedną piątką, a w końcówce meczu, nawet w czteroosobowym składzie.
Pomimo wspomnianej sytuacji, początek meczu był bardzo wyrównany. Dopiero w połowie pierwszej kwarty gospodarze rzucili kolejno 10 punktów i mimo ponownie równej gry w ostatnich minutach tej części gry, Milanówek prowadził po pierwszych 10 minutach 26:19.
Bardzo wyrównana była także druga kwarta, głównie dzięki bardzo dobrej grze P. Chmielewskiego, który świetnie sobie radził z wysokimi zawodnikami Milanówka pod obydwoma koszami.
W trzeciej kwarcie nasi zawodnicy zaczęli powoli odczuwać brak zawodników na zmiany. Niepotrzebnie też złapali kilka "głupich" fauli. Mimo to, cały czas wynik pozostawał sprawą otwartą, gdyż gospodarze nie potrafili odskoczyć na więcej niż 10-13 punktów.
Początek ostatniej kwarty był nawet obiecujący, ale w 33 minucie za pięć fauli boisko musiał opuścić P. Chmielewski i już wiadomo było, ze grając w "czwórkę" nasi zawodnicy nie są wstanie odrobić strat. Stąd też nie dziwi fakt, że gospodarze grając bardzo rozważnie, potrafili szybko podwyższyć prowadzenie, ostatecznie wgrywając 93:58.

W pozostałych meczach:
JURAND Ciechanów - KS PIASECZNO 87:79
GKK GRODZISK Mazowiecki - ROSABUD Radom 73:75
AZS POLITECHNIKA W-wa - LEGIA W-wa 75:65.
Dzisiaj (19.01)zostanie rozegrany zaległy mecz Legia - Milanówek, który jednak nie będzie miał większego znaczenia dla końcowego układu tabeli, gdyż bez względu na wynik, dzięki otrzymanemu punktowi za mecz, UKS Milanówek wyprzedzi o jeden punkt Politechnikę Warszawa, a rezerwy Legii dalej pozostaną w tabeli na trzeciej pozycji.

PS: W najbliższą sobotę (zgodnie z terminarzem spotkaniem na wyjeździe)nasz zespół rozpocznie walkę o miejsce końcowe w tegorocznych rozgrywkach. Ich rywalem najprawdopodobniej będzie drużyna SKK Siedlce, która w grupie A tak jak nasz zespół zajmie 5 miejsce. Zwycięzca dwumeczu uplasuje się ostatecznie na 9 miejscu, a przegrany 10 pozycji.
Dwie najlepsze drużyny z obu grup (z "naszej Politechnika W-wa i UKS Milanówek, oraz MKS Znicz Pruszków i UKS Izabelin z grupy A) zagrają na krzyż o dwa miejsca dające prawo udziału w walce o awans do II ligi. Kolejnym etapem w walce o II ligę, będą mecze z dwoma najlepszymi zespołami z grupy podlaskiej.