Muzyczny spacer po epokach (zdjęcia)

Dodano: 24 września 2013 07:56, Autor: Anna Krajewska-Polak

MDK w Ostrowi Mazowieckiej zaprosił na inaugurację nowego cyklu edukacji muzycznej. Tematem pierwszego koncertu był kwartet smyczkowy.


- Czym jest muzyka? Nie wiem. Może po prostu niebem. Z nutami zamiast gwiazd. - rozpoczęła wierszem Ludwika Jerzego Kerna Bogusława Szostak-Klubińska, prowadząca nowy cykl edukacji muzycznej, na którą 23 września br. zaprosił ostrowski MDK.

REKLAMATematem koncertu rozpoczynającego cykl był kwartet smyczkowy. Młodzi widzowie poznali instrumenty, którymi posługiwali się artyści, dowiedzieli się też o różnicach między solo, duetem, trio, tercetem i kwartetem. Grupa, która wystąpiła w Ostrowi składała się z Marty Orzęckiej, która grała na skrzypcach, Justyny Rywczyńskiej (drugie skrzypce), Sergiusza Pitkwarta (altówka) i Doroty Smolińskiej grającej na wiolonczeli.

Muzycy grali utwory z różnych epok i różnych artystów. Były kompozycje Chopina, Bacha, Straussa, Vivaldiego, Dworzaka czy Czajkowskiego. Najpiękniejsze arie, mazurki, serenady i polki. Bogusława Szostak-Klubińska, prowadząca koncert, opowiadała ciekawostki o kompozytorach i ich największych dokonaniach. Młodzi widzowie mieli również możliwość obejrzenia instrumentów z bliska, poznały też ich historię i budowę.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w październiku i będzie dotyczyło fletni pana i harfy celtyckiej.


Zobacz również

Studio Saltare zaprasza na kurs tańca

19 września 2013, red. AKP

Studio Tańca Saltare ogłasza zapisy na kurs tańca towarzyskiego, który rusza już 5 października br.

Spotkanie z Urszulą Zaniewską (zdjęcia, film)

17 września 2013, Tandem, red. AKP

W piątek w Restauracji Tandem odbyła się wystawa malarstwa i wieczorek poetycki Urszuli Zaniewskiej. Spotkanie było inauguracją nowego cyklu "Coolturalne piątki".

Scena Kotłownia ma 10 lat (zdjęcia)

16 września 2013, Scena Kotłownia, red. AKP

Już 10 lat w naszym mieście działa, bawiąc i ucząc, Teatr Scena Kotłownia. W ostatnią niedzielę września zapraszają na wspólne świętowanie jubileuszu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]