Przedszkolaki w leśniczówce Malinówka (zdjęcia)

Dodano: 6 października 2013 11:57, Autor: UM Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

W czwartek 5 i 6 letnie przedszkolaki z MP nr 1 wyruszyły na wycieczkę autokarową do lasu w Malinówce.

Na miejscu powitał ich leśniczy- Pan Andrzej Tokarski. W bardzo przystępny, ciekawy i obrazowy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy, o roślinach i zwierzętach, które można zobaczyć w lesie.

Powiedział też wiele ciekawostek np. o tym skąd się wzięły nazwy poszczególnych miesięcy- podkreślił, że były one ściśle związane z przyrodą. Oprowadzając po lesie opowiadał o poszczególnych roślinach, pokazywał je. Przedszkolaki też chwaliły się swoją wiedzą i nazywały niektóre drzewa, krzewy oraz grzyby. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się paśnik i lizawka dla zwierząt. Niektóre przedszkolaki nie omieszkały spróbować czy lizawka rzeczywiście jest słona.
REKLAMAUwagę dzieci przykuły również mrowiska. Z zainteresowaniem obserwowały one mrówki przy ich pracy. Po spacerze było ognisko z kiełbaskami i frajda pobiegania po pięknej leśnej łące. Na koniec wszyscy głośno wyrazili swoje podziękowanie panu leśniczemu, który otrzymał od dzieci laurkę.

Takie spotkanie to wspaniała lekcja przyrody, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i zostanie w pamięci na wiele lat.


źródło zdj. UM Ostrów Maz.

Zobacz również

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

25 września 2013, UM Ostrów Mazowiecka

Miejskie Przedszkole nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wraz z wychowawcami włączyło się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Konkurs ekologiczny dla przedszkolaków

19 września 2013, MUW, red. AP

Jak można wykorzystać surowce wtórne? Czy można zrobić coś ciekawego i użytecznego z pustych butelek czy kartonów? Jeszcze przez miesiąc przedszkolaki z Mazowsza mogą zgłaszać swoje prace w konkursie "Drugie życie śmieci" na najbardziej twórczą pracę z zakresu upcyclingu.

Małe kino w przedszkolu (zdjęcia)

31 lipca 2013, MP nr 1, red. AKP

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, uczęszczające w czasie wakacyjnego dyżuru poczuły się jak w prawdziwym kinie, oglądając bajkę "Piękna i Bestia".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]