MKS Małkinia w końcu na plus

Dodano: 15 października 2013 10:01, Autor: Sylwia Ratyńska

W niedzielne popołudnie, 13 października, MKS Małkinia zmierzył się na własnym boisku z Zorzą Sterdyń, w ramach 12 kolejki Ligii Okręgowej. Gospodarze wygrali 3:0.
Po serii porażek Małkiniacy mogą w końcu odetchnąć. Podopieczni Zbigniewa Suchodolskiego pokonali u siebie dobrze znaną drużynę ze Sterdyni. Mogłoby się wydawać, że już nie ma żadnej nadziei dla MKS-u. Światełko w tunelu pojawiło się już po pierwszej połowie, kiedy to z boiska schodzili z wynikiem 1:0.

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie nie zabrakło emocji. Małkinia w końcu zaczęła grać ofensywnie, a wiele udanych akcji pod bramką gości sprawiło, że do siatki piłka wpadła aż trzy razy. W drugiej połowie spotkania zaczęła przeważać, pokazując kibicom prawdziwą małkińską piłkę. Nie obyło się również bez żółtych kartek, które pokazują waleczność Małkiniaków tego dnia. Czerwono - zieloni wyciągnęli wnioski z kilku ostatnich meczów, aby w końcu nacieszyć oko kibiców. Bez zwątpienia "emkaes" może być z siebie dumny. To było dobre spotkanie ze strony obu drużyn, jednak to gospodarze zeszli do szatni z dodatkowymi punktami.

W następny weekend, na wyjazdowym meczu MKS Małkinia podejmie Wilgę Miastków, która do tej pory uplasowała się na 14-tym miejscu w tabeli.

Gminne Ćwiczenia OSP Małkinia Górna (zdjęcia)

19 września 2013, UG Małkinia Górna, red. Agnieszka Pleńska

W minioną sobotę w miejscowości Małkinia Mała - Przewóz odbyły się ćwiczenia pożarnicze Jednostek OSP gminy Małkinia Górna, mające na celu sprawdzić przygotowanie oraz czas reakcji strażaków w przypadku realnego zagrożenia.

Małkinia oddała hołd bohaterom (zdjęcia)