Wykład z Bartoszem Gaguckim

Dodano: 15 października 2013 10:12, Autor: Sylwia Ratyńska

"Etyka a moralność - dlaczego ciarki chodzą mi po skórze?" - tak brzmiał tytuł poniedziałkowego wykładu omawianego przez Bartosza Gaguckiego w ramach Uniwersytetu III Wieku.
W ostrowskim kinie, 14 października MDK rozpoczął cykl edukacyjnych spotkań, które mają potrwać aż do lutego. Pomimo wczesnej godziny zebrała się spora widownia, zaintrygowana nowymi wykładami. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 11 i były podzielone na dwie części: wykład oraz ćwiczenia. Na początku wykładowca przedstawił krótki wstęp, zapowiedział o czym będzie mówił, próbował zaciekawić odbiorcę. Widać było, że każda z przybyłych osób jest zainteresowana tym, co się działo na scenie.
REKLAMA


Celem spotkania było pokazanie różnicy między etyką a moralnością. Idąc tym tropem, Pan Bartosz dzielił się z zebranymi o jego perspektywie na myślenie o moralności, o poglądzie na teorie nauki, ponieważ, jego zdaniem, w naukach społecznych nie ma prawdy i fałszu, są tylko teorie. W bardzo interesujący sposób omawiał każdy punkt wykładu, zależało mu, aby każdy przybyłych wyniósł pewną wiedzę z tych zajęć. Zaciekawiał, żartował, intrygował. Każde jego zdanie było popierane konkretnym przykładem. Chciał również zmotywować wszystkich do następnych spotkań.

Po prawie godzinnym wykładzie Bartosz Gagucki przygotował ćwiczenia, aby sprawdzi, które zasady są normami moralnymi, czyli zasadami etycznymi. Żwawe zaangażowanie dało owocne wyniki.

Na następny wykład z Panem Bartoszem MDK zaprasza już 18 listopada. Tym razem motywem przewodnim będzie Logika, a tytuł wykładu brzmi: "O porządnym myśleniu - odrobina Logiki jeszcze nikomu nie zaszkodziła".

Zobacz również

Wybitny Polski solista na deskach Ostrowskiego Kina (zdjęcia,film)

8 października 2013, Sylwia Ratyńska

W poniedziałek z okazji inauguracji nowego Roku Kulturalnego byliśmy świadkami niezwykłego występu polskiego barytonu, profesora Wiesława Bednarka, pt. "W cudowny, piękny wieczór".

Kolejny rok UTW otwarty (zdjęcia)

8 października 2013, Agnieszka Pleńska

Wczoraj w sali kinowej "Ostrovia" odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci UTW w Bojanach (zdjęcia)

12 września 2013, Anna Krajewska-Polak

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku pożegnali wakacje na pikniku w Bojanach. Były tańce, spacery, smakołyki, a także szczypta nauki.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]