VI Festiwal Pieśni Maryjnej w Wąsewie (zdjęcia)

Dodano: 22 października 2013 11:38, Autor: UG Wąsewo, red. Agnieszka Pleńska

W hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się VI Festiwal Pieśni Maryjnej.
Patronat nad festiwalem objął Biskup Diecezji Łomżyńskiej ks. Biskup Janusz Stepnowski. Festiwal został zorganizowany przez Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska w partnerstwie z Parafią pw. Narodzenia NMP w Wąsewie oraz Urzędem Gminy Wąsewo.

Przed rozpoczęciem szóstej edycji festiwalu głos zabrał Pan Rafał Kowalczyk - Wójt Gminy Wąsewo. Powitał uczestników konkursu, zaproszonych gości oraz całą zgromadzoną wspólnotę kochającą pieśni Maryjne. Podziękował za trud przygotowania do festiwalu wszystkim angażującym się w to przedsięwzięcie. Dziękował również darczyńcom. Otwarcia dokonał Pan Cezary Pałubiński - Prezes Stowarzyszenia Ziemia Wąsewska.
REKLAMA


Zmagania artystów oceniało Jury w składzie: jako Przewodniczący Jury ks. Kazimierz Ostrowski - doktorant Wydziału Muzykologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Pani Uliana Kikoła oraz Pan Paweł Andruszkiewicz.
Dyrektorem Festiwalu oraz prowadzącym był Pan Stanisław Pazik. W tegorocznym Festiwalu wzięło udział w kolejności: 10 solistów, 6 zespołów do lat 16, 2 zespoły powyżej lat 16 oraz 3 chóry.

Podczas długich i burzliwych obrad Jury na scenie pojawił się zespół Gwiazd VI Festiwalu Pieśni Maryjnej w Wąsewie.

Jury po obradach ustaliło następującą kolejność w poszczególnych kategoriach:

Soliści

I miejsce Ex aequo: pod opieką Pana Remigiusza Danelczuka zajęła Agata Sylwia Szypulska śpiewając utwór "Ty Jesteś Siewna", oraz Olga Gajewska w utworze "Ave Maria Jasnogórska"
II miejsce wyśpiewała Katarzyna Garwacka z Wąsewa, śpiewając utwór "Maryja Śliczna Pani"
III miejsce zajęła Natalia Tyl w utworze "Łzy Matki".
Wyróżniona została również Białkowska Joanna śpiewając utwór "Matka".

Zespoły do 16 lat

I miejsce zajął Zespół Wokalno-Instrumentalny ZS Nr 1 w Goworowie pod kierownictwem Pani Beaty Cieperskiej, śpiewając pieśń "Dziękuje Ci Matko",
II miejsce zajęła Schola Parafialna w Wąsewie pod kierownictwem Pana Pawła Czartoryskiego w utworze "Z Różańcem w ręku",
III miejsce Ex aequo: Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie pod kierownictwem Pani Agnieszki Łojek w utworze "Ave Maryja", oraz Zespół Tęcza MOK w Wysokim Mazowieckim.
Wyróżnienie otrzymał zespół Stokrotki ze Szkoły Podstawowej w Wąsewie, który prowadzi Pani Agnieszka Godlewska, w utworze "Pieśń uwielbienia Maryi".

Zespoły powyżej 16 lat

I miejsca Jury postanowiło nie przyznać.
II miejsce zajął zespół RETRO BAND z Ostrowi Mazowieckiej w utworze "Santa Maryja".
III miejsce zajął Zespół Rozmaryn z Gminy Goworowo w utworze "Maryjo Bądź Pozdrowiona".

Chóry

I miejsce Ex aequo: pod kierunkiem Pana Marka Prusaczyka zajął Chór parafialny z Dylewa oraz Chór Parafialny pw. WNMP w Ostrowi Maz. prowadzony przez Pana Andrzeja Wróblewskiego.
II miejsca Jury postanowiło nie przyznawać,
III miejsce wyśpiewał Chór Bazyliki NMP Wniebowzięcia w Sokołach pod kierownictwem Józefa Karwowskiego.

Na koniec wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy za uczestnictwo w VI Festiwalu Pieśni Maryjnej, a najlepszym wręczono statuetki oraz nagrody pieniężne. Następnie odbył się koncert Laureatów, czyli we wszystkich kategoriach zwycięzcy mogli jeszcze raz zaprezentować się licznie zgromadzonej publiczności.

Fotorelację z Festiwalu obejrzysz w naszej galerii.


Zobacz również

Jubileusz Pożycia Małżeńskiego w Wąsewie (zdjęcia)

17 października 2013, UG Wąsewo, red. Agnieszka Pleńska

W miniony piątek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wąsewie odbyła się uroczystość Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów organizowaną przez Urząd Stanu Cywilnego w Wąsewie.

Bezpieczna droga do szkoły w Wąsewie (zdjęcia)

5 października 2013, UG Wąsewo, red. A. Pleńska

We wtorek na hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbyły się eliminacje gminne do konkursu "Bezpieczna droga do szkoły".

Tłumy wiernych na Wąsewskim Odpuście (zdjęcia)

11 września 2013, UG Wąsewo, red. Agnieszka Pleńska

W minioną Niedzielę w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny zwane w tradycji ludowej Świętem Matki Boskiej Siewnej Sanktuarium Matki Bożej Wąsewskiej odwiedziła rekordowa liczba wiernych.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]