Złoto dla Tobiasza, brąz dla Mateusza

Dodano: 30 października 2013 08:32, Autor: UOLKA sekcja bokserska, red. Agnieszka Pleńska

W ubiegłym tygodniu w Łomży odbył się Puchar Polski Kadetów w boksie, grupa wiekowa 15-16 lat. Zawodnicy UOLKA Ostrów Mazowiecka wywalczyli brąz i złoto.
Podczas Pucharu Polski Kadetów w boksie, 24-27 października w barwach UOLKA Ostrów Mazowiecka po wcześniejszych eliminacjach na Mazowszu wystąpiło dwóch zawodników w wadze 66kg Orzech Tobiasz i w wadze 80kg Białach Mateusz.

Pierwszego dnia zawodów walki ćwierćfinałowe wygrali obaj zawodnicy z tym, że Orzech Tobiasz trafił na brązowego medalistę Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży, zawodnika klubu Boks-Tur Łódź, Przepióra Marcina z którym wygrał jednogłośnie na punkty.

W walkach półfinałowych Orzech pokonał przed czasem przez TKO w 2 rundzie Rusińskiego Wojciecha z OSIR Suwałki. Drugi z zawodników UOLKA Białach Mateusz nie wykorzystał szansy (nie boksował na miarę swoich możliwości, stać go na więcej) przegrywając z późniejszym triumfatorem tej wagi Kaczmarczykiem Mateuszem z klubu RUSHH Kielce, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

W dniu 27.10 odbyły się finały w których Orzech Tobiasz zajął 1 miejsce po bardzo ładnej walce w jego wykonaniu. Przeciwnikiem jego był Rogowski Adrian z klubu KS Cristal Białystok, który w walce tej liczony był dwa razy.

Podsumowując występ naszych zawodników w Pucharze Polski, który jest drugą po Mistrzostwach Polski najważniejszą imprezą Ogólnopolską w roku, zdobywając brązowy i złoty medal, mogę być zadowolony ze swoich zawodników. Na szczególną pochwałę zasługuje Orzech Tobiasz który w tym roku zdobył brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i teraz na Pucharze Polski zdobył złoty medal.

źródło zdj. UOLKA Ostrów Mazowiecka

Uczniowski Ostrowski Ludowy Klub Atletyczny zaprasza chętnych na treningi boksu w różnych formach.

I miejsce dla boksera UOLKA

30 września 2013, UOLKA, red. Agnieszka Pleńska

Zawodnik Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego zajął pierwsze miejsce na XXII Międzynarodowym Turnieju Miast Kopernikańskich w Grudziądzu.

Brąz dla zawodnika UOLKA

21 sierpnia 2013, UOLKA sekcja bokserska, red. Agnieszka Pleńska

Zawodnik UOLKA Tobiasz Orzech reprezentował ostrowski klub UOLKA na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie, która odbyła się na początku sierpnia w Łodzi.