Dwa srebra i brąz dla BKKK (zdjęcia)

Dodano: 13 listopada 2013 10:00, Autor: BKKK, red. Agnieszka Pleńska

W minioną sobotę zawodnicy Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.
Na turniej zjechało się 331 zawodników z 27 ośrodków z terenu całej Polski oraz reprezentacje z klubów Rosji, Ukrainy, Białorusi. Brokowski Klub Karate reprezentowali: Jakub Popławski - rocznik 2000 kategoria pow. 50 kg, Rafał Szulęcki - rocznik 2000 kategoria do 45 kg oraz Józef Makarski - rocznik 1997 kategoria pow. 75 kg.

Jako pierwszy na macie stanął Rafał. W pierwszej walce rozpracował przeciwnika w pierwszej minucie. W kolejnym starciu to rywal Rafała zdobył przewagę i dostał się do finału. Rafał po wielu startach i wynikach poza podium w końcu doświadczył smaku zwycięstwa. Po pierwszym widowiskowo skończonym pojedynku radość na twarzy zawodnika z Broku pokazała wyraz spełniania marzeń. Rafał z wielką radością zakończył turniej na trzecim miejscu.

Podobny scenariusz miał miejsce w przypadku Jakuba Popławskiego. Kuba pokonał pierwszego rywala po czym musiał stoczyć pojedynek z zawodnikiem z Grodna - Białoruś Ivasyk Jaroslavem. Walka była równa i wyczerpująca. Jednak na koniec to zawodnik z Białorusi cieszył się zwycięstwem.

W dniu zawodów losowanie tak się ułożyło, że Józek Makarski po pewnej wygranej walce spotkał się również z zawodnikiem pochodzącym ze stolicy Ukrainy - Kijowa Procko Vladyslavem. W tym przypadku również przewagę silnych ciosów ręcznych pokazał zawodnik z Ukrainy. Józef Makarski zdobył srebrny medal.

Turniej w Józefowie, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy BUSHI kierowany przez Sensei Pawła Juszczyka przeprowadzony został w całości według światowych przepisów IKO.

Fotorelację z turnieju obejrzysz w naszej galerii.

Medal na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin (zdjęcia)

28 października 2013, BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Jakub Popławski z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów.

Trzech karateków z Broku w składzie Reprezentacji Polski (zdjęcia)

12 października 2013, BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Zawodnicy trenujący w Brokowskim Klubie Karate Kyokushinkai zostali powołani w skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin.

Ostrowscy karatecy na Zgrupowaniu w Augustowie (zdjęcia)

19 września 2013, OKKK, red. AP

Zawodnicy OKKK brali udział w VII zgrupowanie pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013 w Augustowie.