Ginące piękno Bieszczad w MDK (zdjęcia)

Dodano: 16 listopada 2013 00:09, Autor: Sylwia Ratyńska

Miejski Dom Kultury po raz kolejny zorganizował wernisaż wystawy plastycznej, której autorem jest Zdzisław Twardowski. Tematem przewodnim piątkowej wystawy były Bieszczady.
15 listopada o godz. 18:00 mieliśmy okazję zobaczyć obrazy wykonane ręką fachowca, pochodzącego z Sanoka. Przy okazji mogliśmy także dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat jednych z naszych najpiękniejszych walorów krajobrazowych, jakimi są Bieszczady.

-Bardzo się cieszę, że mogę po raz drugi być w Ostrowi. Czuję się u Was bardzo dobrze, jak u siebie w domu i na pewno jeszcze zawitam - podsumowuje swoją wypowiedź Zdzisław Twardowski. Malarz dodaje, że Bieszczady były mu znane tylko z literatury, nigdy nie miał okazji podziwiać ich na żywo.
Najpierw chciał być warsztatowcem, jednak cały czas dążył do tego, aby zasłużyć na miano artysty.

REKLAMA"Ginące piękno Bieszczad" - pod takim tytułem odbywało się piątkowe spotkanie. Artysta chciał przez to podkreślić, że wszystko, co naturalne niszczone jest przez człowieka, poprzez różne banery i reklamy, które degradują oryginalny krajobraz. Chcąc zatrzymać na stałe urok Bieszczad, Zdzisław Twardowski postanowił uwiecznić ich pejzaż w postaci obrazów.

Podczas wernisażu można było poczęstować się tradycyjnym bieszczadzkim chlebem ze smalcem i ogórkami.
Na piątkową wystawę przybył również burmistrz Władysław Krzyżanowski.Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii:

Zobacz również

"Wirujący Krąg" zakręcił Ostrowią (zdjęcia, film)

13 listopada 2013, Sylwia Ratyńska

Można powiedzieć, że "Wirujący Krąg" to już tradycja. Od trzynastu lat do Ostrowi Mazowieckiej przyjeżdżają zespoły, aby w ramach Narodowego Święta Niepodległości rywalizować ze sobą na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca.

Najpiękniejsze są miłości, których nie ma... (zdjęcia)

4 listopada 2013, Sylwia Ratyńska

Piękna miłosna historia opowiedziana przez dwojga poetów. W późne poniedziałkowe popołudnie na deskach Ostrowskiego kina odbył się koncert zatytułowany "Najpiękniejsze są miłości, których nie ma...".

Wernisaż wystawy malarskiej w MDK (zdjęcia)

24 października 2013, Sylwia Ratyńska

Miejski Dom Kultury po raz pierwszy zorganizował wystawę malarską o tematyce łowieckiej oraz zwierzęcej, której autorami byli Edward Woźny oraz Zdzisław Twardowski.

Komentarze

Dodano: 16 listopada 2013 18:08, stereo (stereo)

Ten pan nie jest autorem wernisażu, bo wernisaż to impreza otwierająca wystawę, na której pokazano prace autora. Dalej to już nawet nie czytałem, boję się zgłupieć do końca. Co miałaś z "polaka"? Naciąganą trójkę?

 

Dodano: 16 listopada 2013 19:36, (dziubas)

"mieliśmy okazję zobaczyć obrazy wykonane ręką fachowca" dla kogo są organizowane takie spotkania, dlaczego dowiadujemy się, że

 

Dodano: 16 listopada 2013 19:38, (dziubas)

MIELIŚMY OKAZJĘ...., a nie będziemy mieli okazję!!!!

 

Dodano: 17 listopada 2013 02:32, stereo (stereo)

Dla tej ekipy im mniej osób widzi, jak jest wydawana kasa na kulturę, tym lepiej. Jak w filmie "Miś": im ten miś jest droższy...

 

Dodano: 17 listopada 2013 02:33, stereo (stereo)

http://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]