Dotacje na edukację w gminie Andrzejewo

Dodano: 20 listopada 2013 08:05, Autor: UG w Andrzejewie, red. Sylwia Ratyńska

Wójt Gminy Andrzejewo podpisał dwie umowy, w ramach których planuje podniesienie umiejętności kluczowych uczniów oraz pomoc oddziałom przedszkolnym.
Dnia 13 listopada 2013 r. zostały podpisane dwie umowy, na łączną kwotę dofinansowania 521 181, 16 zł - pomiędzy Województwem Mazowieckim, w imieniu którego działa Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, reprezentowana przez Zastępcę Dyrektora ds. Wdrażania PO KL Panią Elżbietę Szymanik, a gminą Andrzejewo reprezentowaną przez Wójta - Pana Michała Rutkowskiego.

W ramach tych umów gmina Andrzejewo otrzyma dofinansowanie na realizację dwóch nowych projektów. Pierwszym z nich jest zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej pod nazwą: "Gmina Andrzejewo stawia na rozwój edukacji przedszkolnej". Celem głównym projektu jest podniesienie jakości pracy trzech oddziałów przedszkolnych w trzech Szkołach Podstawowych, w gminie Andrzejewo, poprzez ich doposażenie w niezbędny sprzęt RTV i pomoce dydaktyczne, dostosowanie pomieszczeń do potrzeb i możliwości dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz organizację placu zabaw. Projekt ma wskazać, jak ważnym krokiem w dalszym rozwoju dzieci jest edukacja przedszkolna. Pozyskane dofinansowanie wynosi 100%, a planowany koszt całkowity projektu to 257 576,16 zł.

REKLAMADrugim projektem jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych pod tytułem "Równym krokiem w przyszłość". Celem głównym projektu jest wyrównanie szans poprzez wzrost motywacji do nauki i podniesienie poziomu umiejętności kluczowych wśród 60 uczniów. Celami szczegółowymi projektu jest zwiększenie umiejętności w zakresie uczenia się i stosowania strategii uczenia się w praktyce dla wyżej wymienionej grupy uczniów, podniesienie kompetencji językowych, matematyczno - przyrodniczych, podniesienie wiedzy na temat świadomego wyboru kształcenia oraz podniesienie świadomości na temat równości szans i płci.

W ramach projektu przewidywane są:
- warsztaty z technik efektywnego uczenia się-30 h
- warsztaty edukacyjne z języka angielskiego i języka niemieckiego-80 h
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Liczba godzina zajęciowych z przedmiotów matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia wynosi 80 h z każdego przedmiotu.
- warsztaty zawodo-znawcze "Ja na rynku pracy" - prowadzone będą przez doradcę zawodowego w wymiarze 10 h.
- warsztaty równościowe - w ramach których przewiduje się zajęcia kulinarne, szycie, majsterkowanie, spotkania z osobami niepełnosprawnymi. Warsztaty odbędą się w wymiarze 60 h.

Zobacz również

Kolejny projekt gminy Andrzejewo otrzyma dofinansowanie

5 listopada 2013, UG Andrzejewo, red. Agnieszka Pleńska

Gmina Andrzejewo dostanie prawie pół miliona złotych na zagospodarowanie skweru nad rzeką Mały Brok.

Ponad 43 tysiące na usuwanie azbestu z gminy Andrzejewo

2 listopada 2013, UG Andrzejewo, red. Agnieszka Pleńska

Dzięki dotacji w 31 gospodarstwach z terenu gminy Andrzejewo zostanie usuniete w sumie 115 ton azbestu.

Andrzejewo wysoko w rankingu Wspólnoty

27 października 2013, UG Andrzejewo, red. Agnieszka Pleńska

Ranking dotyczy 1571 gmin wiejskich z całej Polski. Gmina Andrzejewo znalazła się na 99 pozycji, a wśród samorządów województwa mazowieckiego na pozycji 14.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]