Przetarcie serca dla serc (zdjęcia)

Dodano: 3 grudnia 2013 11:14, Autor: UM Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Młodzi, gimnazjalni wolontariusze w dniu pierwszego grudnia zbierali pieniądze do puszek na rzecz "Bożonarodzeniowego Daru Serca".

Młodzi, gimnazjalni wolontariusze pod okiem księży wikariuszy z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i szkolnego opiekuna pana Radosława Suchodolskiego, w dniu pierwszego grudnia, zdobywali praktyczne szlify w swej pierwszej akcji zbiórki pieniężnej do puszek na rzecz "Bożonarodzeniowego Daru Serca".

Dzięki przychylności ks. Dziekana i Proboszcza Mirosława Mierzejewskiego, najmłodsi wolontariusze klas pierwszych gimnazjum ze Szkolnego Koła Caritas, poczuli, co to znaczy dawać serce innym, poświęcając w sposób bezinteresowny swój czas, dając siebie samych i swoje talenty.
REKLAMA


Tym razem, już po raz czwarty, kwesta pod hasłem: "Nie przechodź obojętnie", była przeznaczona na pomoc dzieciom w dofinansowaniu ich leczenia, rehabilitacji i profilaktyki. Wrażliwość zbierających była wielka, a składających datki jeszcze większa. Stąd to wspólne dzieło ludzi dobrej woli, gorących serc i otwartej dłoni oraz młodych, chętnych i angażujących się, sprawiły, że puszki wypełniły się sporą ilością banknotów i monet.

Niektórzy tak się zapalili zbiórką, że byli gotowi pozostać na kolejne msze, aby tylko móc stanąć jeszcze raz z puszką. Poza wyznaczonym dyżurem i mimo zziębnięcia, gotowi dać z siebie wszystko, bo to ich pociąga i daje radość. Widok ludzi wychodzących z kościoła i spieszących z jałmużną w ręce, by podzielić się z potrzebującymi dzieciakami, zapewne nakręcało jeszcze bardziej młodych wolontariuszy SKC.

To cieszy, że tak ochoczo i dobrowolnie młodzież w liczbie 30 wolontariuszy, odpowiedziała na apel Caritas "Dar Serca", ale jeszcze bardziej raduje fakt, że społeczność ostrowska nie jest obojętna, i mimo wielości akcji, jakie są organizowane w okresie przed świątecznym oraz postępującej pauperyzacji, tak otwarcie i z miłością spieszy z "wdowim groszem", by pomóc.

Akcja się udała, gimnazjaliści zadowoleni, bo ich serca pełne caritas zostały przetarte w dawaniu się sercom innych. Poczuli się potrzebni i nawet ważni, to tym bardziej już się dopytują o kolejną akcję. Będzie, i to niedługo, bo już 13 -14 grudnia, zbiórka żywności, do udziału, w której zapraszamy już dzisiaj.

W imieniu ks. Dziekana i Proboszcza Mirosława Mierzejewskiego oraz księży wikariuszy, składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy podzielili się i młodzieży, która chętnie zaangażowała się w szlachetne dzieło pomocy dzieciom.


ks. Jan

źródło zdj. UM Ostrów Maz.

Zobacz również

Tydzień Życzliwości w Jedyce (zdjęcia)

3 grudnia 2013, SP nr 1, red. Agnieszka Pleńska

Od 18 do 22 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 świętowano Tydzień Życzliwości. Cała społeczność szkolna każdego dnia ubierała się w innym kolorze.

BKKK uczy dzieci i młodzież pływać (zdjęcia)

3 grudnia 2013, BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Już piąty rok z rzędu Brokowski Klub Karate Kyokushinkai realizował bezpłatną naukę pływania dla dzieci i młodzieży z Broku.

Niecodzienne wyróżnienie dla Wąsewskiego GOPS-u

2 grudnia 2013, UG Wąsewo, red. Agnieszka Pleńska

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsewie - jedyny z powiatu ostrowskiego otrzymał wyróżnienie pod nazwą "Zawsze Pomocni".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]