Samorządowcy z Małkini najlepszymi piłkarzami w powiecie

Dodano: 23 lutego 2004 22:16, Autor: Ariel - www.malkinia.com


Już po raz drugi, 22 lutego 2004 r., samorządowcy powiatu ostrowskiego rywalizowali między sobą o miano najlepszej drużyny piłkarskiej i puchar starosty. W zorganizowanym przez starostwo powiatowe Samorządowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej wzięły udział cztery zespoły reprezentujące Rady Gmin z Małkini, Nura i Zarąb Kościelnych oraz Radę Powiatu Ostrowskiego.

Po blisko czterech godzinach rozgrywek systemem „każdy z każdym” okazało się, że bardzo trudno jest wyłonić zwycięzcę, gdyż każda z drużyn jeden mecz wygrała, zremisowała i przegrała zdobywając w sumie 4 punkty. Dopiero dokładne i skrupulatne wyliczanie stosunku bramek strzelonych do straconych pozwoliło wyłonić zwycięzcę całego turnieju, którym okazała się drużyna Rady Gminy Małkinia Górna. Pozostałe miejsca zajęli radni z gminy Nur, radni ostrowskiego powiatu i reprezentanci lokalnego samorządu z Zarąb Kościelnych.

- Celem tego sportowego spotkania była integracja całego lokalnego samorządu naszego powiatu – powiedział po meczu starosta Tadeusz Legacki, kapitan drużyny powiatu. Chcieliśmy się tu dobrze bawić a poprzez sport pozwolić na poznanie się członków rad poszczególnych gmin, gdyż nie wszyscy się jeszcze znają. Razem z Wójtem gminy Nur, Jackiem Murawskim, chcieliśmy też pokazać innym i zapromować w powiecie oddaną niedawno do użytku nowoczesną salę gimnastyczną przy szkole w Nurze.

Przybyli na rozgrywki kibice bardzo gorąco dopingowali swoich faworytów zagrzewając ich okrzykami, śpiewaniem, tańcem i brawami do strzelania kolejnych bramek. Humory dopisywały wszystkim przybyłym i każdy mecz był głośno oklaskiwany.

- Zastanawiam się komu mam mocniej kibicować – powiedziała z humorem dyrektorka Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Zuzeli, pani Dorota Murawska, prywatnie żona wójta gminy Nur. Dopingując starostę, swego pracodawcę, podpadnę mężowi, kibicując mężowi narażę się staroście. Nie wiem co gorsze.

Turniej okazał się naprawdę niezwykle wyrównany i do końca ostatniego meczu żadna drużyna nie była pewna swego miejsca na podium. Zwycięstwo radnych z Zarąb Kościelnych w ostatnim meczu z powiatem dawało im pewne pierwsze miejsce, przegrana doprowadziła do zrównania się w punktach wszystkich drużyn, co w ostateczności zaowocowało ostatnim miejscem w całym turnieju (ale tylko dlatego, że strzelili oni najmniej bramek w całych rozgrywkach).

Rozjeżdżając się do swoich gmin radni obiecali sobie rewanż w innych, zorganizowanych przez powiat turniejach.


Zwycięzka drużyna z Małkini


Drużyna samorządowców reprezentująca radę powiatu


Drużyna Rady Gminy NUR


Radni z gminy Zaręby Kościelne


Starosta ostrowski w natarciu - strzela gola kolegom z Nura


Jeden z licznych w turnieju goli piłkarzy z Małkini

Katalog firm promowane

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

BLACK BURGER

ul. Mieczkowskiego 11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zawsze będziemy się starać być Twoim "lepszym American Burger Barem" !

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]