Kontynuacja projektu "Nowa Szansa"

Dodano: 14 stycznia 2014 11:26, Autor: PUP Ostrów Maz, red. Agnieszka Pleńska

Ostrowski PUP informuje, iż w roku 2014 kontynuowana jest realizacja projektu systemowego "Nowa Szansa - Powiat Ostrowski".
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet VI - Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 - Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 - Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych w regionie.
REKLAMA


Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych z terenu powiatu ostrowskiego, w pierwszej kolejności do poniższych grup bezrobotnych:
- osoby młode do 25 roku życia, w tym nie uczące się,
- osoby powyżej 50 roku życia,
- osoby niepełnosprawne,
- osoby, które utraciły zatrudnienie w instytucjach sektora oświaty.

W ramach projektu realizowane będą takie formy wsparcia, jak: pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe, staże od 3 do 10 miesięcy, udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w kwocie 20.000 zł, refundacja pracodawcom kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla zatrudnionej osoby bezrobotnej - 20.000 zł na stanowisko.

Na składanie wniosków dot. przyznania środków na podjęcie działalności gospodarczej ogłaszane będą zamknięte nabory. Pierwszy z nich trwa do 31.01.2014r. Kolejne ogłaszane będą w zależności od wysokości posiadanych środków finansowych.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zajmujący się poszczególnymi formami wsparcia (staże - pok. 20, jednorazowe środki - pok. nr 18, wyposażenie stanowisk pracy - pok. 21) oraz koordynator projektu (pok. nr 19). Tel. 029 745 33 93, 029 745 21 51,http://www.pupom.pl


Europejski Fundusz Społeczny to szansa dla nas wszystkich na wzrost zatrudnienia, lepszą edukację, silniejszą integrację społeczną, rozwój potencjału pracowników i przedsiębiorstw, sprawną i skuteczną administrację publiczną; PO KL przyczynia się do wzrostu zatrudnienia i spójności społecznej;

Dzięki dofinansowaniu z EFS Polska staje się atrakcyjnym miejscem do inwestycji, podejmowania pracy, rozwijania wiedzy i innowacyjności.źródło zdj. PUP

Zobacz również

Spotkanie Noworoczne w MP nr 1 (zdjęcia)

14 stycznia 2014, MP nr 1 w Ostrowi Maz., red. Sylwia Ratyńska

W zeszłym tygodniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 zorganizowały Spotkanie Noworoczne, poprzedzone częścią artystyczną.

Artur Andrus w ostrowskim Ratuszu (zdjęcia)

14 stycznia 2014, Sylwia Ratyńska

Za pośrednictwem Miejskiego Domu Kultury w poniedziałek odbyło się spotkanie z dziennikarzem, poetą, artystą, autorem tekstów piosenek - Arturem Andrusem.

Uczniowie SP1 pomogą dzieciom z Sierra Leone

14 stycznia 2014, Anna Kożuchowska, red. Agnieszka Pleńska

Szkoła Podstawowa nr 1 w roku szkolnym 2013/2014 przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF. Jest to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki propagujące wśród swoich podopiecznych ideę niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]